Active Beauty
Čo nás, ľudí, robí krásnymi?

#inspiraciasdm

Čo nás, ľudí, robí krásnymi?

Otázku "Čo nás, ľudí, robí krásnymi?" od nás dostala ilustrátorka Sasha Chagina. A nám sa odpoveď zapáčila tak, že ju prinášame do ulíc Slovenska.

V dm sa v marci začala nová sezóna inšpirácie. Pozornosť upriamuje na maličkosti aj veľké činy, ktoré nám do dní vnášajú nádej a dobro. Inšpirácia nás nadchýna, podnecuje konať a neraz aj motivuje byť lepšími ľuďmi. Precíťme jej silu.

Inšpirácia umením

Za prvý zdroj inšpirácie sme si vybrali umenie. Aj keď môže mať mnoho podôb, my sme si zvolili to vizuálne. Na viacerých miestach na Slovensku sa z bežných plôch stali verejné galérie. Najväčšou z nich je stena budovy na Rajskej ulici 6 v Bratislave, ktorú celú pokrýva nástenná maľba.

270 m² steny sme maľovali 15 dní.
Spotrebovali sme 60 litrov farieb v 17 odtieňoch,
na maľovanie použili takmer 50 štetcov a valčekov.
V ilustrácii vystupuje 11 postáv a 1 pes.
Najvyššia postava má 12 metrov.

Aby ste to k inšpirácii nemali až tak ďaleko, lokálne rozpracované prvky ilustrácie pokrývajú aj výklady dm predajní na ďalších miestach. Ilustráciu si pozriete pri nákupe v predajniach na Miletičovej ulici v Bratislave, na Košickej ulici v Žiline, v OC Terminál v Banskej Bystrici, v OC Galéria v Košiciach a na Dolnočermánskej ulici v Nitre. Nitriansky výklad dokonca maľovala ilustrátorka Sasha Chagina ručne, spolu s realizátorom muralu Janom Wajckom Vajsábelom.


Inšpirácia nás prepája so všetkým naokolo a dodáva nám silu. Nielen tú do každodenných životov, ale aj na premenu našej spoločnosti v lepšie a zdravšie miesto. Také, v ktorom je priestor pre každého a každý je vítaný vo svojej rozmanitosti.

Sasha Chagina

Tento projekt sa nekoná len na Slovensku, ale aj v ďalších 10 krajinách, v ktorých pôsobí dm. Diela domácich umelcov budete môcť v tomto roku objaviť aj v Rakúsku, Maďarsku, Česku, Slovínsku, Chorvátsku, Srbsku, Bosne a Hercegovine, Rumunsku, Bulharsku a Severnom Macedónsku. Ak sa do týchto krajín nechystáte na výlet, my vás tam postupne určite zoberieme.

Ako sa nám darilo maľovanie muralu deň po dni?
​Pozrite si stenu PRED-PO v našom fotodenníku. 👀📷