Active Beauty
Ako si vykúzliť dokonalé Babyboomer Nails?

Plynulé farebné prechody

Ako si vykúzliť dokonalé Babyboomer Nails?

Aktuálne najobľúbenejšou nail-art technikou je technika jemných farebných prechodov. Farebné Babyboomer Nails sú dnes skutočne in. V troch krokoch vám vysvetlíme, ako si túto trendovú manikúru šikovne vyčarujete.

Čo sú vlastne Babyboomer Nails?

Pôvod pomenovania tejto nail-art techniky siaha k silným ročníkom, ku generácii ľudí, ktorá sa narodila v rokoch 1946 až 1964 po druhej svetovej vojne. Keď táto generácia vstúpila do tínedžerského veku, trendy, čo sa manikúry týka, bolo všetko, čo bolo jednoduché a prirodzené (to isté platilo aj pre mamy a dokonca aj staré mamy baby-boomerov). Bol to jednoducho čas, kedy bolo moderné všetko jednoduché a prirodzené. Upgradom a zároveň aj obmenou tohto vychyteného trendu sú práve Babyboomer Nails. Vizuálne sú Babyboomer Nails podobné francúzskej manikúre, pri ktorej sa tiež kombinujú biela a ružová farba. Francúzska manikúra má však svoju jasnú líniu prechodov, naopak, pri Babyboomer Nails je prechod farieb veľmi plynulý a farby sa do seba elegantne vlievajú.

Trendové farebné prechody: Farebné Babyboomer Nails

Úplne sme sa zbláznili do farebnej evolúcie klasických nechtov z obdobia baby-boomu. Avšak niekdajšia jemná ružová a biela na špičkách nechtov teraz vyráža dych v žiarivých farbách. Na špičkách nechtov ich nahradili barbiecore ružová či fialová. Ak sa niektorým dámam žiada zažiariť ešte viac, na pomoc prichádzajú neónové farby alebo trblietavé akcenty.

V troch rokoch za farebnými prechodmi: Farebné Babyboomer Nails

Krok 1: Príprava

Kožu okolo nechtov zvlhčíme odstraňovačom nechtovej kožičky a potom ju jemne zatlačíme pomocou manikúrových tyčiniek. Skleneným pilníkom nechty vytvarujeme do požadovaného tvaru. Mimoriadnej obľube sa tešia farebné Babyboomer Nails práve v kombinácii s mandľovým alebo obdĺžnikovým tvarom. Na nechty nanesieme vyživujúci podkladový lak a necháme ho dôkladne zaschnúť.

Dodatočný tip: Prečítajte si článok o správnej starostlivosti o nechty.

Krok 2: Farebný prechod

Naneste jednu až dve vrstvy svetlého transparentného laku na nechty v ružovej farbe a nechajte ho dôkladne zaschnúť. Na hubku na make-up naneste základnú farbu a druhú výraznejšiu farbu určenú na končeky nechtov. Na povrchu hubky by sa farby mali jemne premiešať. Hubku jemne pritlačte na necht. Postup opakujte, kým sa na nechtoch nevytvorí krásny farebný prechod. Následne nechajte nechty zaschnúť, ideálne aspoň na 15 minút.

Krok 3: Clean-up und Finish

Pri tejto technike je úplne normálne, že sa časť laku dostane aj na kožu okolo nechtov. Namočte vatovú tyčinku do odlakovača a zotrite ňou prebytočný lak. Pôjde to jednoduchšie, keď bude lak na nechtoch mierne zaschnutý. Nakoniec naneste vrstvu vrchného laku a natrite ním aj špičky nechtov - manikúra tak vydrží dlhšie a nebude sa tak rýchlo odlupovať.

Najdôležtejšie výrobky pre farebný prechod: Babyboomer Nails

Krytie už v jednej vrstve

Lak na nechty odtieň č.14 Fiji od essie

Kúpiť teraz na mojadm.sk

Intenzívna, vysokopigmentovaná farba

ICONails gelový lak na nechty, odtieň č. 163 Pink Matters od Catrice

Kúpiť teraz na mojadm.sk

Nenahraditeľný doplnok

Hubka na make-up od ebelin

Kúpiť teraz na mojadm.sk