Keď zájde aj príjemné jesenné slnko a nás zahalí typický pochmúrny jesenný čas, veľmi rýchlo si uvedomíme, ako veľmi nám chýba leto. Avšak namiesto toho, aby sme mali hlavu v smútku, vezmime to do vlastných rúk a urobme všetko pre to, aby sme si svoj milovaný „summer glow“ udržali čo najdlhšie. Základom je hydratačný krém. Aby sme si čo najdlhšie zachovali letný vzhľad, najlepšie je doň primiešať samoopaľovacie kvapky. Okrem toho sa s týmito štyrmi základnými pravidlami líčenia môžeme aspoň opticky vzoprieť jesennému blues. Mimochodom: Dobrú náladu si môžete navodiť aj týmito jesennými nápadmi.

Podkladová báza, rozjasňovač a tomu podobné: tieto základné pravidlá jednoducho musíte mať zmáknuté

Podkladová báza: primer

First things first! Pokožka si na jeseň vyžaduje, aby bola na make-up skutočne dôkladne pripravená. Túto špecifickú prácu skvele odvedú podkladové bázy, či inak povedané primery. Krásne zmatnia pleť, majú vyplňujúci a zjemňujúci účinok na póry a postarajú sa o to, aby mohla byť podkladová báza nanesená rovnomerne. Dôležité: Ideálne je, ak podkladová báza pleť aj výdatne hydratuje a neobsahuje olejovú zložku. V opačnom prípade by mohol byť make-up na suchej pleti nerovnomerný alebo by sa dokonca mohol drobiť. Primer dokonale dopĺňa fixačný sprej, ktorý sa postará o dokonalý finish a dlhotrvácnosť make-upu.

Glowy foundation

To, o čo sa v lete postará slnko, to za neho na jeseň preberá rozjasňujúca podkladová báza, ktorá dodá pleti jemný lesk. Ak je pre vás lesklá žiarivá pleť až príliš, môžete z podkladovej bázy do denného krému pridať len dve až tri kvapky a dodať tak pleti viac sviežosti len veľmi decentným spôsobom. Toto je skutočne nekomplikované pravidlo líčenia.

Hello Highlighter!

Či už vo forme púdru alebo v tekutej forme, je to už nejaký čas, čo si nevieme predstaviť naše kúpeľne bez rozjasňovača. Je totiž dokonalým doplnkom rozjasňujúcej podkladovej bázy. A skutočne postačí len štipka púdru alebo jediná kvapka tekutého rozjasňovača. Mimoriadne krásne je: Rozjasnené časti pleti sa odrážajú v jesennom slnku. A aj preto je paletka s rôznymi odtieňmi rozjasňovačov nevyhnutnou súčasťou povinnej make-upovej výbavy a tým aj povinným základom v prípade jesenného líčenia. Naneste si teda rozjasňovač na lícne kosti a chrbát nosa.

Inšpirácia z regálu s korením

Dodajte svojej, vďaka rozjasňovaču a podkladovej báze, rozžiarenej pleti aj krásne jesenné tóny v podobe očných tieňov. Čo tak použiť také, ktoré pripomínajú karí alebo škoricu? Skvele vyniknú nanesené po jednom, ale aj v kombinácii, jemne zmiešané. Ak túžite večer zažiariť, túto jeseň rozhodne padne náš výber na metalické očné tiene v trblietavých zlatých a strieborných odtieňoch.