Active Beauty
DIY: Vyrábame obláčikový kolotoč nad postieľku

Nebeské!

DIY: Vyrábame obláčikový kolotoč nad postieľku

Či už ako pomôcka pri prebaľovaní alebo pri zaspávaní dieťatka: obláčikový kolotoč nad postieľku je jednoducho úžasný spôsob relaxácie. A navyše sa dá aj veľmi rýchlo zmajstrovať. Ukážeme vám, ako si ho jednoducho vyrobiť.

Obláčikový kolotoč nad postieľku: A ide to takto ľahko!

Čo budeme potrebovať na výrobu:

Na obláčiky budeme potrebovať rôznofarebný dekoračný filc (hrúbky približne 1,5 mm). Okrem toho tiež sadu ihiel a súpravu šijacích nití (najlepšie v rovnakej farbe ako filc), nožnice (detské nožnice so zaoblenými hrotmi), ceruzku, svetlú bavlnenú makramé šnúrku, drevený krúžok, vatu na vyrábanie (voľnú), v prípade potreby drevenú korálku a list papiera - na načrtnutie alebo vytlačenie šablóny obláčikov.

1. Vystrihneme obláčiky a zošijeme ich

Obláčiky si nakreslíme podľa vlastného uváženia alebo na ich nákres použijeme šablónu z internetu. Obláčiky potom vystrihneme, položíme na dekoračný filc a obkreslíme ceruzkou - rôzne veľkosti obláčikov vyzerajú vo finále úžasne! Dva filcové výstrižky obláčikov položíme na seba a zošijeme ich k sebe (zadným stehom, pričom šev vedieme približne 2 mm od vonkajšieho okraja). Jeden oblúk obláčika necháme otvorený, aby sme cezeň mohli neskôr obláčik naplniť vatou.

2. Plnenie obláčikov

Predtým, ako obláčik úplne zošijeme, ho treba naplniť vatou. Vatu teda porozdeľujeme na malé „obláčiky“, každý mierne ponaťahujeme a zatlačíme cez otvor do obláčika – keď budeme mať hotové všetky obláčiky, poriadne ich prezrieme, či je v nich vata rozmiestnená rovnomerne a rovnako. Naplnený nezošitý obláčik vložíme medzi palec, ukazovák a prostredník a opatrne ním budeme pohybovať tam a späť, aby sa vata rovnomerne rozložila. Obláčiky potom jeden po druhom zošijeme.

3. Závesná štruktúra na kolotoč

Posledným krokom je pripevnenie obláčikov k drevenému kruhu v rovnako vzdialených odstupoch. Na tento účel odstrihneme rôzne dĺžky makramé šnúrky tak, aby viseli v rôznych výškach. Pomocou hrubšej ihly (s väčším očkom) prevlečieme šnúrku cez horný stredový okraj obláčika a zauzlíme ju, druhý koniec ovinieme okolo dreveného krúžku a tiež ho zauzlíme. Nakoniec konce zviažeme do uzlíka – a komu sa žiada kolotoč dozdobiť, nad uzlík ešte prevlečieme ozdobnú korálku (treba ju však dobre upevniť).