Active Beauty
4 tipy od profesionála, ako si vytvoríme pob-účes
Text: Nina Horcher

Bob či pob?

4 tipy od profesionála, ako si vytvoríme pob-účes

Dlhý Bob bol moderný včera, teraz sa vrátime ku cool trendu z osemdesiatych rokov: k pobu. Odborník prezradí, komu sa tento variant bob-účesu obzvlášť hodí a ako ho vytvoriť.

Vieme to už dávno: Long-bob pristane každému. Ale poznáte už aj nový nedbalý variant štylistov, pob? Tajomný názov sa používa na pomenovanie kombinácie účesov pony a bob. To už prezrádza, čo je podstatou tohto účesu: Bob sa doplní o pony. Či už zvlnené, hladké alebo postupne ostrihané vlasy – tento bob-účes dodáva vášmu výzoru svieži vzhľad. Pokiaľ si ešte nie ste istá, čo sa týka ofiny, pomôžeme vám zorientovať sa. Hlavný stylista dm Helmut Maier prezradí, komu tento trendový účes obzvlášť pristane a akými spôsobmi môžete Pob vytvoriť.

4 tipy, ako vytvárame trendový pob účes

Pob alebo bob: Záleží od tváre

Keďže pony perfektne vyvažuje pozdĺžne tváre, ulahodí pob predovšetkým ženám s úzkou a oválnou tvárou. Pri okrúhlejšej alebo hranatejšej tvári odporúča odborník dm Maier vyskúšať skôr long bob. Mali by ste sa okrem toho vyhnúť obzvlášť krátkemu strihu vlasov.

Hladké alebo zvlnené? Otázka štýlu

To, či budete pob nosiť radšej hladký, alebo so zvlnenými vlasmi, závisí len od vášho vkusu a štýlu a tiež od toho, ako by ste chceli účes upraviť, hovorí odborník. Hladko upravené poby predstavujú nadčasovú eleganciu a dodávajú trendovému looku zároveň určitú dávku neviazanosti. Na mnohých streetstyle fotkách nosia módne ikony pob aj s ľahkými vlnami. „Zvlnené poby sú trendové a každá módna ikona ich musí mať“, hovorí popredný stylista. S pohybom vo vlasoch pôsobí pob hneď o niečo hravejšie a pôvabnejšie. Tak je tento účes perfektný aj na dni, počas ktorých by úprava so žehličkou na vlasy trvala príliš dlho.

Čo s tým má do činenia štruktúra vlasov

Či husté alebo riedke vlasy: v zásade sa dá pob podľa stylistu nosiť pri skoro každej štruktúre vlasov. Podľa toho, koľko času ste ochotná investovať do stylingu. Najmenej komplikované je to s hladkými alebo zvlnenými vlasmi – tu sa moderný vzhľad podarí rýchlo a jednoducho. Pri kučeravých vlasoch je o niečo ťažšie zopnúť oblasť pony. So správnymi pomôckami, ako je okrúhla kefa a žehlička na vlasy sa napriek tomu nemusíte pobu vzdať.

Tipy na styling od profesionála

Ak sa rozhodnete pre hladký pob, najlepšie bude, ak ho vyfénujete do správneho tvaru pomocou okrúhlej kefy. To popri hladkom efekte prinesie hneď aj lesklý záver. O správne rovné vlasy sa postará žehlička na vlasy. Nezabudnite na ochranu pred spálením! Pri kučeravých vlasoch odporúča stylista, aby ste do vlhkých vlasov zapracovali stylingové produkty, ktoré posilnia tvar a definujú kučery. Pomocou kulmy na vlasy môžete dodatočne spracovať jednotlivé kučery a definovať výsledný vzhľad.