Menu

Pánska starostlivosť: domáce SPA pre mužov

Sprchovanie a umývanie vlasov patrí do minulosti.

Home » Starostlivosť » Pánska starostlivosť: domáce SPA pre mužov - 06.2020

Sprchovanie a umývanie vlasov patrí do minulosti: dnes aj páni vedia, že s výdatnou starostlivosťou a trochou sebalásky sa človek vo vlastnej koži hneď cíti oveľa lepšie. 4 tipy na pánsku starostlivosť v domácom SPA.

Áno, aj mnoho mužov trávi veľa času v kúpeľni, takmer toľko, ako ženy. A potešia sa z niektorých tipov na relax. Aj muži už dnes používajú píling či krémy, starajú sa o bradu a fúzy a ošetrenie tváre je u nich tiež takmer na dennom poriadku. Nečudo, veď s dobrou starostlivosťou sa i dobre uvoľníte.

Pánska starostlivosť v domácom SPA: 4 tipy

Jedenkrát týždenne: odstrániť nepotrebné a zostať svieži

Aj mužská pokožka je vďačná za dôkladné čistenie pleti a starostlivosť podľa typu pleti. Viedenský dermatológ Kaan Harmankaya odporúča urobiť si jedenkrát týždenne píling tváre, aby sa pleť udržiavala svieža a odstránili sa nečistoty. Píling si pomocou niekoľkých prísad dokážete vyrobiť aj sami: napríklad z citrónovej šťavy a soli alebo z hnedého cukru a olivového oleja pre suchú pokožku. Všetko miešajte tak dlho, kým nevznikne pasta. Naneste ju na vlhkú pleť, zľahka vmasírujte a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Potom opláchnite vlažnou vodou. Dôležité: pokožku po pílingu nakrémujte.

Pleťové krémy: môžete si požičať od partnerky

Ak sa o kúpeľňu delíte s inou osobou, ktorá je už dobre vyzbrojená, môžete sa v princípe obslúžiť z téglikov s krémami, patriacich dáme vášho srdca. Ale len v prípade, že máte obaja rovnaký typ pokožky, vraví dermatológ. Mužská pokožka je spravidla hrubšia a mazové žľazy sú zväčša aktívnejšie, kvôli čomu by sa mali páni vyhýbať výživným mastným krémom a radšej investovať do ľahšieho hydratačného krému. Proti prvým vráskam dermatológ odporúča navyše používanie hyaluronových sér, na začervenané miesta pomôžu prípravky potláčajúce zápal.

Všetko pre bradu: čistenie, strihanie, olejovanie

Keď mužovi pristane brada – či už trojdňová brada, fúzy alebo plná brada: o ochlpenie na tvári je potrebné sa starať. Na starostlivosť o bradu je už medzičasom veľmi veľa produktov. Výber vhodnej starostlivosti pritom závisí od typu pokožky a brady. K základnej výbave patrí ošetrujúci olej na bradu, ktorý rozžiari najmä dlhšie chlpy a nožnice na bradu, aby ste si mohli zastrihávať kontúry. Nositelia plnej brady pozor: aj ochlpenie tváre sa musí pravidelne čistiť. Špeciálne šampóny na bradu odstránia z brady lupiny, zjemnia tvrdé chlpy a ošetria pokožku.

Odstraňovanie ochlpenia od hlavy po päty

Aj zvyšok tela sa zapojí do programu starostlivosti. Pri ochlpení tela je síce trendom, že nejestvuje žiadny trend, a každý strihá alebo necháva rásť celkom podľa svojho osobného vkusu. Ak však chcete odstrániť ochlpenie v podpazuší, na chrbte alebo v intímnej oblasti, môžete to urobiť pri týždennom kúpeľnom programe pohodlne, pomocou depilačného krému pod sprchou. Tip: zatiaľ čo krém pôsobí, môžete sa venovať rukám a chodidlám.

Hore
OKViac informácií