Active Beauty
Bakuchiol: účinky novej aktívnej kozmetickej zložky

Beauty-News

Bakuchiol: účinky novej aktívnej kozmetickej zložky

Počuli ste už o novom retinole? Nová rastlinná účinná látka bakuchiol dobýva svet krásy svojimi početnými výhodami pre pleť.

Čo je bakuchiol?

Za účinnou látkou sa skrýva indická rastlina babchi (Psoralea corylifolia), ktorú už po stáročia ako liečivú rastlinu a tiež prospešnú skrášľovaciu látku obľubuje tradičná čínska medicína a tiež ajurvéda. Zo semien tejto rastliny sa extrahuje olej, ktorý sa vyznačuje výraznými antioxidačnými a tiež protizápalovými účinkami.

Semená rastliny babchi sú mimoriadne zaujímavé v oblasti starostlivosti o pleť. Získava sa z nich bakuchiol. Hoci z chemického hľadiska ma účinná látka úplne inú štruktúru ako retinol, v porovnaní s ním sa vyznačuje veľmi podobnými účinkami.

Aké účinky má bakuchiol?

Podobne ako retinol, aj bakuchiol stimuluje tzv. retinoidné receptory, čím sa následne aktivizuje syntéza kolagénu v pokožke. Bakuchiol údajne stimuluje obnovu buniek a zmenšuje póry, pôsobí antioxidačne, eliminuje voľné radikály a tiež pôsobí proti vráskam. Okrem toho údajne reparuje defekty na pokožke spôsobené slnečným žiarením a dodáva pokožke potrebnú elasticitu. Bakuchiol je však tiež účinný aj v boji proti rôznym pleťovým neduhom, akné či vyrážkam: Keďže táto kozmetická účinná látka sa vyznačuje protizápalovými a antibakteriálnymi vlastnosťami, rýchlejšie hojí vyrážky a zabraňuje podráždeniu pokožky.


Aké má výhody oproti retinolu?

Retinol (vitamín A) môže spôsobiť začervenanie pokožky, jej olupovanie, zápaly, môže tiež pokožku vysušovať a zvyšovať jej citlivosť na slnko. Lekári neodporúčajú tehotným a dojčiacim ženám používať výrobky obsahujúce retinol. Bakuchiol sa naopak považuje za bezpečný, avšak podrobnejšie informácie by ste si v prípade záujmu o používanie mali zistiť u odborníkov na dermatológiu. Bakuchiol tolerujú dobre všetky typy pleti.

Ktoré produkty obsahujú bakuchiol?

V oblasti starostlivosti o pleť sa primiešava do sér, krémov a tiež do olejov. Textúra je výlučne otázkou preferencií a nemá vplyv na účinnosť. Dôležitá je koncentrácia: Obsah bakuchiolu od 0,5% do 2% za predpokladu používania na dennej báze je ideálny na dosiahnutie viditeľných výsledkov.


Tieto produkty s obsahom bakuchiolu nájdete v dm:

S retinolom a bakuchiolom

„Nočný krém Beauty Expert“ od Balea

Kúpiť online

Pre krásnu pleť okolo očí

„Očné sérum Youth Boost“ od Catrice

Kúpiť online

Pre mladšie vyzerajúcu pleť

„Denný krém Cellular Expert Lift Multi-Effekt Anti-Age“ od NIVEA

Kúpiť online