Active Beauty
Depilácia: 6 najlepších ošetrení proti ochlpeniu tela

Ochlpenie

Depilácia: 6 najlepších ošetrení proti ochlpeniu tela

V posledných rokoch nastal skutočný boom v odstraňovaní chĺpkov. Pre každého, kto sa ešte nevie rozhodnúť je tu 6 najúčinnejších spôsobov, ako odstrániť chĺpky na tele:

1. Klasický spôsob depilácie: holenie

Žiletka je klasikou medzi metódami depilácie. Pre skúsených používateľov je to otázka niekoľkých minút a používanie je úplne bezbolestné. Ako sa však správne oholiť? Pri mokrom holení je dôležité pripraviť pokožku na holenie vopred namáčaním do horúcej vody. Pena na holenie alebo gél na holenie ošetrujú pokožku ochranným filmom, aby žiletka mohla nerušene kĺzať po častiach tela. Jediná nevýhoda? Už po jednom dni sa objaví nepríjemné strnisko. Pre každého, kto rozmýšľa ekologicky a chce sa vyhnúť zbytočnému plastovému odpadu, je lepšie použiť holiaci strojček.


2. Takto sa v salóne odstraňujú otravné chĺpky živicami/voskom

Teplý alebo studený vosk? Pre ktorý sa rozhodnete? V kozmetickom salóne odborníci pracujú s teplým voskom a behom chvíľky odstránia nežiaduce chĺpky na tele. Ak si to chcete vyskúšať doma, môžete si vybrať medzi studenými voskovými pásikmi a teplým voskom. Oba sú k dispozícii pre vlastnú potrebu. Dôležité: Vosk nanášajte na pokožku vždy v smere rastu a sťahujte proti smeru rastu. Hoci to bolí, najlepšie výsledky dosiahnete trhaným pohybom. Tento spôsob depilácie je bolestivý, ale hladkú pokožku bez chĺpkov si môžete užívať štyri až šesť týždňov.


3. Bezbolestná depilácia v salóne: Cukrová depilácia

Cukrová depilácia je jemnejšou formou depilácie voskom. Cukrová pasta pôvodne z Orientu bolí podstatne menej ako epilácia či depilácia voskom. Chĺpky sa totiž vytrhávajú v smere rastu. Cukrová pasta sa odporúča najmä pre citlivú pokožku, alergikov, tehotné ženy, alebo osoby trpiace atopickým ekzémom. Špeciálnym plusom tejto metódy odstraňovania chĺpkov je automatický peelingový efekt. Odumreté kožné bunky sú odstránené a pokožka je hladká a hodvábne jemná. Rovnako ako pri depilácii voskom, aj tu môžete ošetrenie nechať na odborníkov alebo si ho vyskúšať sami doma. Hladká pokožka vydrží štyri až šesť týždňov.

4. Bojujte proti rastu chĺpkov pomocou depilačného krému

Rovnako ako pri žiletke, aj táto metóda depilácie je absolútne bezbolestná. Chemické zložky v depilačnom kréme rozkladajú chĺpky a pôsobia dokonca až milimeter pod povrchom pokožky. To tiež udržiava pokožku bez strniska dlhšie ako pri holení. Hladká pokožka bez strniska vydrží približne tri až šesť dní, kým chĺpky začnú znova rásť. Tip: pred nanesením krému na veľkú plochu je najlepšie urobiť si na pokožke test. Ak po 24 hodinách nenastane žiadna alergická reakcia, môžete začať s depiláciou.


5. Epilácia – ako na to správne (s odbornými radami)

Pri epilácií sa problém rieši priamo pri korienku. Epilátor vytiahne chĺpky z pokožky ako sto malých pinziet. Každý, koho táto metóda odrádza, musí mať na pamäti aj veľkú výhodu epilácie. Keďže chĺpky sú odstránené s korienkom, pokožka zostáva hladká a bez chĺpkov až štyri týždne. Po niekoľkých použitiach navyše rastú jemnejšie chĺpky. Rovnako ako pri holení je dobré namočiť pokožku do teplej vody. Tip odborníka: jemný peeling pred epiláciou zabráni zarastaniu chĺpkov. Väčšina epilátorov je už vodotesná a dajú sa použiť aj v sprche.


6. Trvalé odstránenie chĺpkov pomocou IPL (intenzívne pulzné svetlo)

Ošetrenie IPL je opísané ako mierne nepríjemné. Za týmto účelom sú ošetrované oblasti pokožky dlhodobo zbavené telesných chĺpkov. Ako to ale funguje? Prístroj smeruje silné, krátke záblesky svetla do vlasového korienka. Keďže sa to deje prostredníctvom farebných pigmentov vlasov, metóda funguje najlepšie u ľudí so svetlou pokožkou a tmavými chĺpkami. Chĺpky sú v rôznych rastových fázach, takže nie všetky sa odstránia už po jednej aplikácii. V priemere trvá asi tri až desať sedení, kým sa zničia všetky vlasové folikuly. 
 

Náš tip:

S týmito produktmi od dm sa môžete zbaviť otravných chĺpkov na tele.