Active Beauty
Vlny bez tepla: takto si vyčarujete tie najkrajšie cold curls
Text: Margret Hoffmann, Theresa Haidinger

Styling cez noc

Vlny bez tepla: takto si vyčarujete tie najkrajšie cold curls

Ak na úpravu vlasov používame kulmy a žehličky dlhodobo, utrpí kvalita a zdravie vlasov. V najhoršom prípade môže pravidelné používanie nástrojov na tepelnú úpravu vlasov dokonca viesť k lámaniu vlasov a štiepeniu končekov. Našťastie existuje týchto päť superjednoduchých metód, ktoré vyčarujú kučery aj bez použitia tepla.

Kučery bez tepla: ako na ne?

1. Praktický hack z TikTok-u, ako za noc vykúzliť cold curls

Ide sa na to:
Vlasy hneď po umytí navlhčite alebo upravte do vĺn. Tie zafixujte trochou penového tužidla. Vlasy potom rozdeľte cestičkou na dva rovnaké hrubé pramene. A teraz prichádza na rad kreativita, použijeme opasok zo županu! Froté materiál zabraňuje krepovateniu vlasov a postará sa o vysnívané kučery. Opasok si nasaďte na hlavu ako čelenku a sprava aj zľava ho upevnite sponkami. Začnite tenkým pramienkom vlasov zhora a raz ho oviňte okolo opasku, priamo pod sponkami. K tomuto pramienku priberte ďalší a postup opakujte, kým okolo opasku nie sú obtočené všetky vlasy. Končeky vlasov a opasku upevnite gumičkou. Tým zabezpečíte, že na končekoch vlasov nevznikne nevzhľadný ostrý záhyb. Vlasy potom nechajte počas noci vyschnúť a na druhý deň ich len prečešte prstami alebo hrebeňom s riedkymi zubami.

Tip: namiesto opasku zo župana môžete tiež alternatívne použiť legíny, pančuchy alebo saténovú natáčku na vlasy.

2. Očarujúce kučery: romantické kučery s donut metódou

Ide sa na to:

Po umytí vmasírujte do uterákom vysušených vlasov trošku tužidla alebo spreja s morskou soľou. Tento krok zlepší štruktúru vĺn a tiež budú vďaka nemu lepšie držať. Teraz vlasy na vrchu hlavy uviažte do chvosta, ktorý potom pretiahnite cez otvor výplne do drdola, vlasy potom obtočte okolo výplne alebo vypchávky do drdola, končeky pretiahnite cez otvor a zvyšné vlasy si zafixujte sponkami. Ráno po zobudení výplň opatrne odstráňte, vlasy si zľahka prehrabnite prstami a vyčarované vlny už len zafixujte trochou laku na vlasy.

Tip: namiesto výplne alebo vypchávky do drdola možno použiť aj obyčajné ponožky a jednoducho ich ovinúť okolo vlasov. Vlasy potom zafixujte sieťkou.

3. Beach waves: ako vykúzliť vlny vrkočovou metódou

Ide sa na to:

Vlny sa vlasoch sa dajú vyčarovať aj bez požitia nástrojov na tepelnú úpravu vlasov. Umyté, uterákom vysušené vlasy jemne stužte malým množstvom spreja na vlasy s morskou soľou. Hrebeňom rozdeľte vlasy na tri časti a každú časť potom zapleťte do voľného vrkoča. Namiesto tradičných gumičiek je na uviazanie vrkočov dobré použiť invisibobbles (gumičky v tvare špirály), pretože pevné gumičky by mohli na koncom vrkočov vytvoriť uzlíky. Vrkoče si nechajte počas noci a ráno ich rozpleťte, vlasy si jemne pretraste a zafixujte troškou laku na vlasy.

Tip: Husté vlasy by ste mali najprv trochu presušiť, pretože zapletené počas noci zle schnú.

4. Anjelské vlnky: krásny objem aj bez tepla

Ide sa na to:

Pena na kučeravé vlasy dodá vlasom pružnosť, lesk a krásne sa postará o to, že kučierky vo vlasoch sa aj dlho udržia. A práve preto ju treba vmasírovať do vlasov hneď po umytí. Vo vlasoch najprv potiahnite tupírovacím hrebeňom cestičku na stred a vlasy potom rozdeľte na pramene široké asi päť centimetrov. Každý prameň potom zatočte do drdolčeka v tvare slimáka. Nakoniec už len upevniť gumičkou alebo sponkou. Nasledujúci deň slimáčiky rozpleťte, vlasy však v žiadnom prípade nerozčesávajte kefou a nezabudnite ich zafixovať lakom na vlasy.

Tip: pred rozpletením drdolčekov sa uistite, že vlasy stihli počas noci úplne vyschnúť. V opačnom prípade by prstencové lokničky ihneď padli.

5. Nedbalé kučery: kučery s papilotami

Ide sa na to:

Papiloty sú vhodné na každý typ vlasov a predstavujú šetrnú alternatívu ku kulmám a žehličkám na vlasy. Dokonca aj keď ste majiteľka prirodzene kučeravej hrivy, papiloty dokážu kučery ešte viac zadefinovať. Ak sa rozhodnete použiť tieto styling tools, vlasy musia byť skoro suché, pretože tužidlo nedokáže absorbovať vlhkosť. Hrebeňom rozdeľte vlasy na časti a natočte ich na papiloty. Výsledok závislosti od toho, či sú vlasy natočené vodorovne alebo zvisle. A nasledujúce ráno: vlasy si už neupravujte do účesu. Jednoducho ich končekmi prstov len tak povyťahujte do tvaru, na zafixovanie použite trochu laku a hotovo.

Tip: Ak použijete papiloty s rôznymi priemermi, kučery budú pôsobiť prirodzenejšie.

Vlny bez tepla: tieto produkty pomôžu vykúzliť očarujúce kučery

Príjemný materiál pre vlny ako z pláže

Pomôcka pre efekt plážových vĺn Beachwavestyler od ebelin

Kúpite na mojadm.sk

Fixácia aj pri vysokej vlhkosti

Sprej na kučery Lockenhalt od Langhaarmädchen

Kúpite na mojadm.sk