Active Beauty
Hyaluronový šampón: smart starostlivosť o vlasy
Text: , Margit Hiebl

Skinifikácia

Hyaluronový šampón: smart starostlivosť o vlasy

Skinifikácia je pomenovanie nového trendu, pri ktorom sa zložky starostlivosti o pleť používajú aj na vlasy. Skrášľujúce prípravky, predovšetkým hyalurónový šampón, dodajú matnej hrive a namáhaným končekom opäť pružný lesk.

Takto s vašimi vlasmi pracuje hyaluronový šampón

Podobne ako pokožka tváre, aj vlasy sú hydratované vďaka kyseline hyalurónovej. Vlasy sú podobne ako pokožka denne vystavené mnohým škodlivým vplyvom, ako je UV žiarenie, vykurovací vzduch a výfukové plyny. Hyalurónový šampón pomáha tým, že preniká do vlasovej kutikuly a udržiava v nej vlhkosť. Tento účinok prospieva najmä dlhým vlasom so suchými a lámavými končekmi.

Tieto účinné látky sa starajú o pokožku hlavy a vlasy

Avokádo a aloe vera sú posilňovače starostlivosti, ktoré už poznáme z starostlivosti o tvár. Zvlhčujú a zároveň upokojujú svrbiacu pokožku hlavy so sklonom k tvorbe lupín. Proteíny zabezpečujú štruktúru a regeneráciu. Dôležitou proteínogénnou aminokyselinou je arginín. Tento dobre tolerovaný stavebný prvok podporuje bariérovú funkciu pokožky hlavy a poskytuje energiu pre rastové procesy. Zároveň pomáha predchádzať lámavosti vlasov. Ďalšou vlastnou štrukturálnou zložkou pokožky je kolagén. Aplikuje sa priamo na vlasy a dodáva im objem. Oleje tiež patria k najlepším prostriedkom starostlivosti o lámavé vlasy a kučery. Uzatvárajú pokožku a chránia ju pred vplyvmi prostredia. Vitamín C a biotín tiež posilňujú a chránia vlasy pred škodlivými vplyvmi prostredia. Ak vlasy potrebujú intenzívnu starostlivosť, je najlepšie použiť vysoko koncentrované sérum.


Zdravá pokožka hlavy s niacínamidom a kyselinami AHA a BHA

Niacínamid je v starostlivosti o pleť cenený pre svoj upokojujúci a protizápalový účinok. Táto zložka má rovnaký účinok na pokožku hlavy a tiež znižuje tvorbu lupín. Chemické peelingy neodstraňujú len usadeniny na pokožke. Kyseliny AHA a BHA tiež čistia pokožku hlavy a zabraňujú upchatiu vlasových folikulov, ktoré prispievajú k tvorbe lupín.


Skinifikácia: tieto produkty sa starajú o vlasy od pokožky hlavy až po končeky

Starostlivosť s avokádom a mangovým maslom

Obnovujúci šampón na vlasy s bio avokádovým olejom od Balea natural beauty

Kúpiť online na mojadm.sk

So špeciálnym nutri-kofeínovým komplexom

Sérum na pokožku hlavy longhair Booster od Plantur 21

Kúpiť online na mojadm.sk

S kofeínom a BaicapilomTM

Posilňujúce sérum na rast vlasov od Balea Professional

Kúpiť online na mojadm.sk