Active Beauty
Natáčky vykúzlia trvácne kučierky aj kučery. Takto
Text: Julia Schauer

Večný šum... vĺn!

Natáčky vykúzlia trvácne kučierky aj kučery. Takto

Väčší objem, elegantné bohaté vlny alebo energicky drzé kučierky: natáčky z dm sa postarajú o všetky looky, ktoré chcete dosiahnuť.
Sú tu už takmer večnosť a obľube sa netešia len tak bezdôvodne! Natáčky sú geniálnym stylingovým pomocníkom, nech sú už vaše požiadavky na účes akékoľvek.
Pamätajte si, čím väčšie natáčky, tým väčší objem dokážu vlasom vyčarovať. Naopak čím menšie natáčky, tým silnejšie a výraznejšie budú aj kučery. A aby boli kučery nádherne pružné, použijeme ten správny nadstavec fénu, difuzér.

Natáčky: toto áno, toto nie


Áno! Chcete vyčarovať pružné vlny

Natáčky sa veľmi často používajú, ak chceme dodať vlasom väčší objem. Na docielenie tohto efektu natočíme vlasy od korienkov na veľké natáčky a následne po odstránení natáčok účes zafixujeme lakom na vlasy. Vlasy pri korienkoch sa týmto spôsobom podvihnú, čo dodá vlasom väčší objem. Ak túžite po dlhotrvajúcom efekte, stavte na trvalú onduláciu. Trend rokov osemdesiatych slávi svoj comeback!

Áno! Dôležitá je dôslednosť a správny smer

Pri natáčaní vlasov je mimoriadne dôležité, aby boli končeky pekne navinuté a aby sa z natáčok neuvoľňovali. Či nakrúcať vlasy smerom von alebo dovnútra, to záleží od toho, aký ma byť požadovaný výsledok: Ak si želáte väčší objem už od korienkov, navíjajte natáčky smerom dovnútra. Ak naopak túžite po kučerách len v dĺžkach, natáčajte vlasy na natáčky smerom von.

Áno! Nahrievacie natáčky sú skvelé pre suchšie vlasy

Úžasný nástroj na rýchle kučery sú nahrievacie natáčky, ktoré sa skvele hodia, ak chcete rýchlo a šetrne vytvarovať suché vlasy. Odporúčame nenechávať natáčky vo vlasoch cez noc, pretože vlasy sa následne ráno nedajú dobre upraviť a dokonca môžu byť miestami ešte vlhké. Nahrievacie natáčky sú preto určite vhodnejšie. Kučery vyčarujete úplne jednoducho aj bez horúcich platničiek.

Nie. Nechcete vynechať stylingové prípravky

Bez peny na tvarovanie vĺn, laku na vlasy či stylingového krému nebudú vlny vo vlasoch dokonalé ani s tými najlepšími natáčkami. Tieto stylingové pomôcky sa postarajú o to, aby krásne vytvarované vlasy zostali vlnité alebo kučeravé čo možno najdlhšie. Dôležité je, aby ste si vybrali ten správny prípravok pre váš typ vlasov. Pred natáčaním vlasov na nahrievacie natáčky na vlasy odporúčame aplikovať prípravok na ochranu vlasov pred teplom, rovnako ako pri natáčaní vlasov žehličkou.

Nie. Nie je potrebné ani prehnať to

Po opatrnom odstránení natáčok odporúčame vlasy len jemne uvoľniť a zafixovať lakom. Popritom treba dať pozor, pretože lak na vlasy by nemal mať vysoký stupeň fixácie, inak by vlasy vyzerali neprirodzene a stuhnuto. Najvhodnejšie je použiť produkt špeciálne určený na kučeravé vlasy.

Nie. Vyťahovanie natáčok vašim vlasom neurobí dobre

Pri odstraňovaní natáčok z vlasov treba postupovať naozaj opatrne. Najmä samodržiace natáčky sa nesmú z vlasov jednoducho vytiahnuť, pretože by mohli totiž vlasy poškodiť. Okrem toho vyťahovaním natáčok odnímete z natočených pramienkov vlasov pružnosť. Najlepšie je odstrániť natáčku z pramienku tak, ako sme ju naň aj navinuli.