Active Beauty
Ako si natočiť vlasy bez kulmy: 4 super triky na noc

Styling počas spánku

Ako si natočiť vlasy bez kulmy: 4 super triky na noc

Vlasy si nemusíme ničiť teplom! Veľké vlny, plážové a špirálovité kučierky úplne bez kulmy či žehličky? Áno, dá sa to! Tieto štyri triky na natočenie vlasov bez kulmy či žehličky proste milujeme!  


Kučierky sú v kurze a sú rozmanitejšie ako kedykoľvek predtým! Jemné vlny vám pričarujú pôvab, plážové vlny sú jednoducho cool a drobné špirálovité kučierky dodajú každému štýlu dávku romantiky. Najlepšie na tom je: existujú techniky, ktoré nevyužívajú na úpravu vlasov teplo, takže vlasy vôbec nezaťažia.
 
Pretože kulmovanie a žehlenie môžu našu hrivu namáhať. V najhoršom prípade môže pravidelné používanie technických pomôcok na tepelnú úpravu vlasov viesť k lámavosti vlasov a tiež ku štiepeniu končekov. Našťastie existujú štyri jednoduché metódy, ako si vo vlasoch vyčarovať kučierky cez noc.


Ako si vyčarovať vo vlasoch kučierky: takto to ide aj cez noc

1. Pôvabné vlnky: romantické kučierky pomocou „donut metódy“

Kto by potreboval vyfúkať vlasy v kaderníckom salóne? Hollywoodske vlny sa dajú krásne vytvoriť aj bez fénu, fúkacej kefy a bez zbytočne vynaloženého úsilia.
 
Ako na to:
Po umytí stačí do uterákom vysušených vlasov naniesť trochu penového tužidla alebo spreju na vlasy s morskou soľou. Zlepšuje štruktúru vlasov a dlhšie fixuje vlny. Teraz vlasy na vrchu hlavy zopnite do chvosta, ktorý potom pretiahnete cez otvor výplne do drdolov „donut“, akoby ste s ním chceli „donut“ obaliť. Koniec chvosta nakoniec pretiahnite cez otvor a zvyšné vlasy upevnite sponkami. Keď sa zobudíte, donut opatrne z vlasov vyberte, vlasy potom zľahka načuchrajte a v noci vzniknuté vlnky zafixujte pomocou spreju na vlasy.
 
Tip: namiesto výplne do drdolov môžete na vlnky použiť aj obyčajné ponožky, ktoré oviniete okolo vlasov. Zafixujte ich potom sieťkou na vlasy!


2. Plážové vlny: vyčarovať vlny vrkočovou metódou

Cool vlny už viac nemusia byť spojené len s plážou. Tento styling milujeme aj v kancelárii (alebo na homeoffice) a tiež na letných párty.
 
A ako na ne?
Aj tieto vlny sa dajú vyčarovať bez zbytočného pôsobenia tepla na vlasy. Umyté a uterákom vysušené vlasy trochu spevnite sprejom s morskou soľou. Hrebeňom rozdeľte vlasy na tri časti a každú časť zapleťte do voľného vrkoča. Namiesto bežných gumičiek použite na vrkôčiky gumičky invisibobbles (špirálovité gumičky), pretože príliš pevné gumičky môžu na koncoch pramienkov vytvoriť ryhu. Na ďalšie ráno vrkôčiky rozpleťte, vlasy jemne prejdite rukou a zafixujte trochou spreja na vlasy.
 
Tip: ak máte husté vlasy, ráno ich radšej trochu prefénujte, zapletené vlasy môžu totiž počas noci ťažšie schnúť.
 

3. Špirálovité kučierky: objem vďaka metóde slimačej ulity

Dodajú vlasom objem a lichotia každému typu tváre: špirálovité kučierky.
 
A takto na ne:
Vďaka pene na vlasy budú vlasy pružné, lesklé a prstencové kučierky vydržia dlho. Pena sa preto musí vmasírovať do umytých a uterákom vysušených vlasov. Hrebeňom potom rozdeľte vlasy na cestičku a následne na pramienky, asi 5 centimetrov široké. Každý jeden pramienok potom zatočte do tvaru slimačej ulity. Drdolčeky následne zafixujte gumičkou alebo ihlicou do vlasov. Ďalší deň slimačiu ulitu rozviňte. Vlasy za žiadnych okolností nerozčesávajte a určite ich zafixujte sprejom na vlasy.
 
Tip: slimačie ulitky sa skvele hodia ako styling na deň na pláži, rozmotať ich pokojne môžete až na ďalší deň.
 

4. Nedbalé vlny: krásne kučery za noc s papilotami

Už v rokoch 80. to bola hitovka: papiloty. Teraz neslávi comeback len móda, slávia ho aj kučery a vlnky. Pružné penové paličky s drôtikom vo vnútri zaručujú vlasom (vďaka rozličným priemerom) prirodzene krásny kučeravý výsledok.
 
A takto na to:
Papiloty sú vhodné pre každý typ vlasov a sú ideálnou alternatívou ku kulmám a žehličkám. Papiloty dokážu krásne zadefinovať aj prirodzené kadere. Aby ste mohli použiť tento stylingový nástroj na kučierky, uistite sa, že máte suché vlasy. Pena, ktorou sú pokryté, totiž vlhkosť absorbovať nedokáže. Vlasy hrebeňom rozdeľte na časti a pramienky natočte na papiloty. Tvar kučier bude závisieť od smeru navinutia vlasov na nátačky, buď ich natočíte v smere vertikálnom alebo horizontálnom. Ráno potom pozor: vlasy neprečesávajte! Kučery len dolaďte končekmi prstov do požadovaného tvaru a na fixáciu použite trošku laku na vlasy – hotovo!
 

Tip:

Papiloty sú vhodné aj na krátke vlasy. Použiť treba ale také s menším priemerom.