Active Beauty
Trendy v účesoch roku 2024: Tieto trendy strihy nosia hviezdy

Beauty správa

Trendy v účesoch roku 2024: Tieto trendy strihy nosia hviezdy

Od štýlovej ofiny „wispy bangs“ herečky Joey King cez „mixie cut“ Kristen Stewart až po „butterfly cut“ Jennifer Lopez - tieto trendy účesov na rok 2024 nás inšpirujú pri výbere nášho ďalšieho účesu. Čo je na nich také skvelé? Určite si vyberie každá dáma, nech má akékoľvek dlhé vlasy!

Máte chuť na zmenu? Zozbierali sme pre vás tie najkrajšie trendy účesov na rok 2024, ktoré už teraz nosia hviezdy. Či už máte vlasy krátke alebo dlhé – spomedzi týchto sedem účesov si dokonalý strih vyberie jednoducho každá.

1. Trend účesov 2024: „Wispy bangs“, nosí ju Joey King

Trend nedbalej ofiny do čela je známy aj pod názvom „birkin bangs“ - štýl inšpirovaný módnou ikonou Jane Birkin. Ofina je zastrihaná na strapato a vzdušne a končí približne vo výške očí. Dĺžky teda nemusia byť za každú cena rovnaké. Ak by sme chceli napodobniť look hviezdy dokonale, ostatné vlasy budú dlhšie, zostrihané skôr dorovna a budú mierne rozstrapatené, presne, ako ich nosí herečka Joey King.
Styling „wispy (preriedenej alebo rozstrapatenej) bangs“ nie je komplikovaný, pretože ofina by mala vždy vyzerať mierne rozstrapatene. Ak vlasy nie sú práve čerstvo umyté, suchý šampón v nich opäť vyčarí objem. Zvýrazniť a definovať ofinu možno vyfúkaním na okrúhlej kefe.

2. Trend účesov 2024: „Wolf Cut“, nosí ho Jenna Ortega

Ďalším unikátnym hair-trendom, nenáročným na styling, ktorý už nejaký ten piatok milujeme, je módny „wolf cut“. Ide o variáciu strihu „shag cut“, pri ktorej sa mnohé zostrihané vrstvy vlasov plynulo prelínajú, presne tak, ako to je vidieť na herečke Jenne Ortege. Vlasy sa pri tomto strihu zvyčajne nosia polodlhé až po plecia - ak sa však vlasy môžu popýšiť dostatočným objemom, vlasy môžu byť aj dlhšie, konce vlasov vtedy nebudú pôsobiť tenko.
Na dosiahnutie požadovaného looku je skvelou pomôckou pri stylingu textúrovací sprej. Viac o trende „wolf cut“ nájdete tu.

3. Trend účesov 2024: „Glam shag cut“, nosí ho Suki Waterhouse

Divoký a rozstrapatený - to sú prívlastky, ktoré si automaticky predstavíme, keď počujeme „shag cut". Speváčka a herečka Suki Waterhouse nám ukázala, že tento look môže so správnym strihom a stylingom vyzerať naozaj očarujúco. Typické vrstvy „shag-u“ zostávajú prirodzené - vytvárajú objem a pohyb vlasov. V závislosti od typu by sa však vlasy nemali strihať do príliš veľa vrstiev, aby tak nestratili v jednotlivých dĺžkach na hustote. Je dôležité, aby pri tomto účese ofina jemne prechádzala do zvyšku vlasov. Typickú vznešenosť dodajú tomuto looku jemné vlny a vyživujúce hydratačné prípravky, ktoré sa vo vlasoch postarajú o pôsobivý lesk.

4. Trend účesov 2024: „Long bob“, nosí ho Zendaya

Skutočnou klasikou medzi účesmi je long bob, známy aj ako lob. Tento strih je obľúbený, pretože je veľmi variabilný, je nenáročný na styling a je vhodný pre všetky typy vlasov - rovné, vlnité aj kučeravé. Jednoducho pre všetkých, ktorí sa nedokážu nadobro rozlúčiť s dlhými vlasmi - „long bob“ sa dá v prípade potreby veľmi rýchlo premeniť na vlasy polodlhé. Aktuálny trend v stylingu? Trendsetterka Zendaya, známa z filmu Euphoria a Spiderman, presne vie, ako na to: Vo vlasoch sa vytvorí hlbšia cestička na stranu a vlasy sa jemne natočia. Konce sa upravia samostatne a končeky sa vytočia dovonku.

5. Trend účesov 2024: „Baby bangs“, nosí ju Leighton Meester

Dokonca aj milovníčky ofín sa často vyhýbajú super krátkej detskej ofine „baby bangs“. Tento typ ofiny nekončí pri obočí ako zvyčajne, siaha do stredu čela. Na ofinu zastrihnutú dorovna si treba zvyknúť a je určená len pre trendsetterky, ktoré sa neboja predvádzať svoj štýl deň čo deň a sú ochotné investovať do stylingu trochu času. Verzia, ktorú nosí herečka zo seriálu Gossip Girl Leighton Meester, je naopak ľahká a vrstvená. Nie všetky pramene sú rovnako dlhé a vlasy môžu prirodzene a voľne padať. Vonkajšie pramene sú zostrihané došikma, čo veľmi lichotivo rámuje tvár. To vytvára svieži a mladistvý look, ktorý je obzvlášť lichotivý, keď sú vlasy vypnuté do vysokého chvosta.

6. Trend účesov 2024: „Butterfly cut“, nosí ho Jennifer Lopez

Objem a pohyb vo vlasoch - to je to, čo vystihuje trendy „butterfly cut“. Dlhé vlasy sa pri tomto účese zostrihávajú na vrchu hlavy do niekoľkých zošikmených vrstiev. V dĺžkach zostávajú vlasy nezmenené. Najkratšie pramene by mali elegantne lemovať bradu. K tomuto účesu sa dokonale hodí svetlý melír. „Face framing highlights“, inšpirované superhviezdou Jennifer Lopez, dodávajú vlasom ešte výraznejšiu dimenziu. „Butterfly cut“ sa dá vyčarovať kulmou, veľkými natáčkami pre maximálny objem alebo ak je času pomenej, len okrúhlou kefou.

7. Trend účesov 2024: „Mixie cut“, nosí Kristen Stewart

Cool a trochu bláznivý - taký je „mixie cut“, ktorý si zvolila hviezda Twilightu Kristen Stewart na prehliadke Berlinale 2024. Je to najneobvyklejší strih z trendov účesov 2024 a jeho názov je kombináciou strihov „mullet“ (v angličtine sa používa aj výraz vokuhila) a pixie. Prednú časť nosí herečka vlasov krátku. O niečo dlhšie sú len niektoré pramienky na zátylku. Práve fakt, že vlasy vzadu na hlave nemajú prehnaný objem a najmä, že nie sú príliš dlhé, odlišuje tento look od staromódne pôsobiaceho štýlu vokuhila. Aby krátky účes vyzeral cool a moderne, mal by byť zostrihaný čo najviac vrstvene. A styling? V rukách si rozotrite malé množstvo gélu, asi vo veľkosti hrášku a jednotlivé pramene natupírujte. Tu nájdete tie najlepšie stylingové prípravky v dm online shope!