Active Beauty
Desať nápadov na neobvyklé fotografické darčeky

Spomienky navždy

Desať nápadov na neobvyklé fotografické darčeky

Príliš veľa fotografií (len) v smartfóne? Premeňte ich na netradičné fotodarčeky a vytvoríte si trvalé spomienky.
Na jednej strane máme vďaka smartfónom uložených viac fotografií ako kedykoľvek predtým. Na druhej strane, pamäť na mobiloch praská, ale naše albumy na poličkách sú prázdne. A tak často z krásnych spomienok zostane v reálnom svete len málo. Mať na očiach obľúbenú fotku pritom dokáže vylepšiť deň každým pohľadom.

Našťastie, fotodarčeky patria medzi najobľúbenejšie darčeky pre priateľov a členov rodiny - čím originálnejšie, tým lepšie. Už len samotný výber obrázkov a výroba fotodarčekov vám robí radosť. Vďaka fotoslužbám a vlastnej fantázii môžete niekedy vytvoriť skutočné umelecké diela! Tu je desať nápadov, ako vytvoriť vlastné neobvyklé fotografické darčeky.

10 nápadov na fotodarčeky, ktoré pripomenú šťastie

Fotodarček 1: Prenos fotky na drevo, plátno alebo sklo

Nechajte vyniknúť vašu dovolenku, rodinné stretnutie, či bežnú nedeľu. Fotografie, ktoré prenesiete na veľký formát, sa na stene len tak nestratia. Vyzerajú obzvlášť pôsobivo, ako nástenná maľba.

Fotodarček 2: Personalizované ozdobné a textilné predmety

Kvalitné fotografie upútajú našu pozornosť, v akomkoľvek sú ráme. V skle alebo za akrylom, s dreveným stojanom, podstavcom alebo ako stojanový obraz všeobecne. Personalizované dekorácie vytvárajú zvláštny pocit domova. Napríklad s osobnými nástennými hodinami môže čas plynúť, zatiaľ čo si na špeciálne vytvorenom vankúši na pohovke budete spomínať na (dovolenkové) spomienky. Ideálny darček pre obľúbených ľudí, ktorých vídame príliš zriedka!

Fotodarček 3: Osobný fotokalendár na celý ďalší rok

Keďže počas celého roka usilovne pracujeme s fotoaparátmi našich mobilných telefónov, vzniká dostatok fotografií, a to pred plátnom všetkých ročných období. Ideálny základ pre osobný fotokalendár na budúci rok. Personalizovaný ročný kalendár s osobnými odkazmi alebo vhodnými citátmi môže slúžiť ako láskyplný spoločník. Nástenný, stolový kalendár alebo plánovací rodinný, výber je na vás.


Fotodarček 4: Poháre, šálky a hrnčeky

To-go hrnčeky sú praktické: sú to malí, verní spoločníci, ktorí nám poskytujú teplo nápojov. Okrem toho poháre na pitie pomáhajú udržateľne chrániť životné prostredie. Ešte príjemnejšie je, keď si pri každom dúšku kávy alebo čaju zahrejeme nielen dušu, ale aj srdce - vďaka hrnčekom s personalizovanými fotografiami našich blízkych. Možnosti na to nájdete v rôznych predajniach tlače alebo si môžete zaobstarať hrnček na pitie od dm, ktorý sa dá personalizovať vytlačenou fotografiou. Šálky a podšálky môžete tiež ozvláštniť osobnými fotografiami a vytvoriť tak dobrú náladu a spojenie už pri raňajkách.

Fotodarček 5: Najbližší najbližšie

Každý deň siahame po smartfóne. Preto je ideálny na personalizovaný darček s fotografiou. Ak si necháte vytlačiť vlastnú fotografiu na kryt mobilného telefónu, obdarovaný bude mať radosť nielen pri rozbalení, ale aj po ňom - či už to bude fotografia vnúčaťa, domáceho miláčika alebo obľúbeného miesta v prírode. Pretože každý z nás používa mobilný telefón v priemere tri a pol hodiny denne!

Fotodarček 6: Magnetkové suveníry z vašich zážitkov

Magnetky na chladničku sú tiež jednou z tých vecí, ktorých nikdy nie je dosť. A vlastnoručne navrhnuté fotomagnetky nám pripomínajú skvelé momenty, napríklad z ciest. Motívom je vaša obľúbená pláž, ktorá bola vždy tak nádherne prázdna, alebo jemný žltý motýľ, ktorý poletuje vo vzduchu počas túry. Obľúbené momenty však zvečňujú aj retro alebo umelecké výtlačky.

Fotodarček 7: Personalizované zápisníky a diáre

Ľudia, ktorí neustále sedia pri počítači a vykonávajú viacero úloh, sú často vystresovaní. Môže vám urobiť dobre, ak si ráno alebo večer vezmete pero a papier a napíšete si niekoľko riadkov do denníka. Na to sú ideálne personalizované zápisníky. Automaticky nás nabádajú, aby sme sa na chvíľu zastavili v našom hektickom každodennom živote. Počas písania denníka aktivujte pravú mozgovú hemisféru a buďte kreatívni. Skvelé bullet journals si môžete vytvoriť aj pomocou sady akvarelových pier.

Fotodarček 8: Hracie karty, puzzle či pexeso

Spoločná hra podporuje spolupatričnosť, umožňuje nám posilniť tvorivé oblasti mozgu a je jednoducho zábavná. Keď darujete personalizované hracie karty, puzzle alebo fotografickú spomienku, zároveň tým posielate svojich blízkych na cestu: pokračujme v trávení spoločného času a objavujme svet prostredníctvom hry. S dm si môžete dať vytlačiť hry s vlastnými fotografiami.

Fotodarček 9: Snehová guľa ako spomienka z detstva

Snehové gule sú jednoducho čarovné - aj ako dospelí v nich radi necháme tancovať umelý sneh. Darujte spomienky na cestovanie s individuálne navrhnutou snehovou guľou. Guľu si ale môžete vyrobiť aj sami. Potrebné ozdobné prvky si môžete zaobstarať v obchode s remeselnými výrobkami a fotografie zalaminovať v copy-centre alebo pomocou vlastného laminovacieho stroja. Jednoducho nalepte fotografiu na vrchnák skrutkovacej nádoby s destilovanou vodou, trblietkami a niekoľkými kvapkami oleja. A váš DIY fotodarček je pripravený!

Fotodarček 10: Personalizované karty

Niekedy ako darček postačí už len myšlienka, že ste si na niekoho spomenuli. Napríklad ručne napísanou pohľadnicou či listom. Ak to chcete povýšiť o level vyššie, aj ju ručne vyrobte.

Dobrá fotka je dobrý základ

Obrázky povedia viac ako tisíc slov: podľa tohto motta navrhujeme dobrú fotografickú základňu.


Tri profi-tipy, ako upútať pozornosť

  1. Cvak, cvak: Chcete urobiť dobrú fotografiu? Uistite sa, že máte dobrý fotoaparát (alebo mobilný telefón) a stabilné ovládanie pri uvoľnení spúšte. Venujte pozornosť svetelným podmienkam a uprednostnite mäkké svetlo. Zlaté pravidlo pre romantikov: zapadajúce slnko v pozadí a po západe slnka mäkké svetlo z horizontu v tvári. Vo všeobecnosti dbajte na prirodzenú náladu, príjemnú atmosféru a prírodu považujte za svoje ihrisko a plátno. Tu je niekoľko tipov pre portréty.
    Výber obrázkov: Rozprávate svoj vlastný príbeh - napríklad v (miniatúrnom) fotoalbume - alebo ste ostali pri výbere jednej fotografie? V prípade druhej možnosti venujte pozornosť wow efektu. Ktorý obrázok sa vás dotýka? Ktorú fotografiu považujete za zmysluplnú, krásnu a úplnú? Platí tu pravidlo: autentická krása pred zdanlivou dokonalosťou!
    Úprava obrázkov: Pomocou takmer každého bezplatného programu na úpravu obrázkov môžete fotografiu narovnať, orezať a pridať na ňu prirodzený filter. Zvýraznite farby, ktoré robia obrázok harmonickejším, a potlačte farebné tóny, ktoré považujete za rušivé. Dbajte na zachovanie pôvodnej nálady. Pre amatérskych fotografov a vášnivých fanúšikov fotografických darčekov stojí za zváženie profesionálny fotografický softvér!