Active Beauty
Nezabudnuteľná a kúzelná svadba v zime
Text: Amelie-Catharina Bacher

Čaro bielej

Nezabudnuteľná a kúzelná svadba v zime

Väčšina párov sa sobáši v čase od mája do septembra. Len málokedy páriky túžia po svadbe v zimných mesiacoch. Aj keď záhradné stany a ľahké letné šaty na zimu vhodné nie sú, zimná svadba ponúka mnoho jedinečných momentov. Podelíme sa s vami o pár praktických tipov, ako na to, aby bola oslava lásky kúzelná aj v tomto ročnom období.

Ťažká voľba

Výhodou svadby v zime je, že zatiaľ čo mnoho priestorov je v lete rezervovaných rok-dva vopred, v zime toto obmedzenie rozhodne nepocítite. Poteší vás väčší výber a aj na vysnívanom mieste sa vám skôr podarí vyhnúť termínom počas týždňa. Ideálny priestor na spontánnu svadbu, pokiaľ ju teda neplánujete na obdobie pred Vianocami, tu by sa totiž vaša zimná oslava lásky mohla prekrývať s vianočnými oslavami. Zimný čas je mimoriadne praktický pre páry, ktoré sa možno zasnúbili v lete a túžia sa vziať hneď v zime.
Okrem dostupnejšieho miesta svadby poteší aj to, že aj vaši svadobní hostia majú prázdnejšie kalendáre a teda menej pravdepodobne odmietnu účasť.

Ďalší dôležitý aspekt je, že aj dodávatelia služieb súvisiacich s organizovaním a priebehom svadby sú menej vyťažení práve počas zimných mesiacov. Páry, ktoré plánujú svadbu na zimu, majú preto omnoho širší výber kvetinovej výzdoby, cateringu, svadobných šiat, kaderníkov. Okrem lepšieho výberu sú počas zimných mesiacov zaujímavejšie aj ceny služieb. Ak by majitelia sál priestory neprenajali za výhodnejšie ceny, mohli by zostať prázdne.

Vyzbrojení aj do nižších teplôt

V lete všetci túžia oslavovať pod holým nebom. Svadobné obrady vo vinohradoch a prvý tanec pod rúškom tmy pri romantickým svetle hviezd sú nádherné – to je nesporné. Avšak ak sa spontánne strhne letný lejak, tieto krásne sny sa dokážu aj veľmi rýchlo rozplynúť. Na zimnej svadbe sa vám toto stať nemôže. Počas chladných mesiacov samozrejme počítate s nižšími teplotami a preto sa väčšia časť párty organizuje výhradne v interiéri. Presne vďaka tomu nebudete musieť s malou dušičkou každý deň kontrolovať predpoveď počasia a tiež sa nebudeme musieť zaoberať výzdobou malých záhradiek a dvorov. A ak sa vo váš veľký deň objaví na oblohe aj zimné slniečko, to vašej svadbe dodá ešte aj mimoriadne čaro.

Na zdravie nevesty a ženícha!

Gratulácie po obrade sú krásnym okamihom, po ktorom sa rodina a priatelia zvyknú zhromažďovať pred miestom konania. Hrnček nealko vareného vína, punču alebo kakaa vašich hostí krásne zahreje a na zimu si už ani nespomenú. To platí aj pre sálu, kde si namiesto klasického candy baru určite prídu hostia na svoje pri výbere z rôznych druhov horúcich čokolád a posýpok či polev (šľahačka, karamel, marshmallow, cukrových posýpok,...).

Zimné svadobné menu

Väčšina snúbencov venuje pri plánovaní svadby veľa času výberu svadobného menu. Počas horúcich dní sa však často stáva, že dosť zbytočne. Keď je vonku príliš horúco, svadobní hostia totiž nemajú až takú chuť do jedla, prípadne si ho kvôli vysokým teplotám nedokážu patrične vychutnať. Počas zimnej svadby je to inak, slávnostne jedlo sa skutočne slávnostne aj vychutnáva. Ak ručička teplomeru klesá, na svadbe sa môžu podávať aj výdatnejšie pokrmy: výrazná polievka ako predjedlo, divina, kapusta, hríby a knedle ako hlavný chod a ako dezert? Možno pár (vianočných) sušienok. Vašej fantázii sa medze rozhodne nekladú.


DIY-Winter-Wonderland

Všetci to vieme: Zimné mesiace už nie sú zárukou krásne zasneženej krajiny. No to nie je žiadny dôvod, prečo sa vzdávať svadby v zime – jednoducho preneste zimné kúzlo do vami vybratých slávnostných priestorov. Stôl napríklad môžete vyzdobiť jedľovými vetvičkami, šiškami a sviečkami a tiež imelom a dekoračnými svetelnými reťazami. Pri výbere svadobnej kytice sa môžete nechať inšpirovať aj ročným obdobím: biele ruže, jedľové vetvičky a eukalyptus dokonale doladia slávnostnú zimnú atmosféru.

Na jeden deň ľadovou kráľovnou

To, čo by mohlo byť na letnú svadbu trošku „príliš“, je na zimnú svadbu priam ideálne. Je to skvelá príležitosť splniť si detský sen a na jeden deň sa cítiť ako snehová kráľovná z rozprávky. Skúste sa nachvíľku odosobniť, zabudnite na top šaty v štýle „boho“ vo výklade svadobného salóna a dajte šancu klasike, krásnej svadobnej róbe. Decentný trblietavý make-up s výrazným rúžom krásne rozžiaria zimnú bledú pleť. Štýlovo zapletené vlasy uvoľnia strohý look a dodajú mu hravý šmrnc.

Rozprávkové kulisy

V tejto chvíli ste už možno viac-menej nalomení, že zimná svadba je to pravé orechové, avšak jediné, čo vám nahlodáva 100 percentné rozhodnutie je obava, že zimné svetlo býva v zime pomerne pochmúrne a to nie je práve skvelá svadobná podmienka. Samozrejme, hodiny slnečného svitu v zime sú vzácnou komoditou, ale práve šero a hmla môžu vyčarovať z vašich svadobných fotografií čosi neobyčajne krásne. V každom prípade sa ako nevesta a ženích budete na fotkách krásne kontrastne vynímať. A ďalšia výhoda? Ak budete mať svadbu v zime, zimné blues nebudú mať žiadne šance. Prípravy a očakávanie a následne vytúžený a najkrajší deň v živote, no verte, na leto a trúchlenie za teplom a slnkom si ani nespomeniete, práve naopak, zima sa vám vždy bude spájať s týmto krásnym a pozitívnym zážitkom.

Perfektná maličkosť pre vašich hostí

A pretože z vašej svadby by si mali niečo odniesť aj svadobní hostia, čo tak im vyrobiť takú malú spomienku, ktorá im spríjemní dlhé zimné večery pri kozube: Domácu snehovú guľu. Uprostred tancujúcich „snehových vločiek“ sa bude krásne vynímať fóliový obrázok mladomanželov alebo dokonca malé figúrky svadobného páru. Na výrobu tohto darčeka budete potrebovať prázdne poháre od džemu, tavnú lepiacu pištoľ, umelý sneh alebo trblietky, destilovanú vodu, detský olej a sekundové lepidlo. Postavičky alebo obrázok prilepte pištoľou do pohárika, následne doň nalejte destilovanú vodu (pre lepšiu trvanlivosť), detský olej (aby sneh/trblietky pomalšie klesali) a sneh/trblietky. Pohárik nakoniec pevne uzavrite pomocou sekundového lepidla.