Active Beauty
Barre: Baletné cvičenie, ktoré si zamilujete

Trendy šport

Barre: Baletné cvičenie, ktoré si zamilujete

Prejsť sa pri baletnej tyči – to je trendový šport barre, ktorým si krásne precvičíte celé telo. Tu sú štyri výhody cvičenia, ktoré môžete praktizovať aj doma.

Čo je to nový fitness trend barre?

Barre je hybridný šport, ktorý kombinuje prvky baletu, jogy, pilatesu a strečingu. Tento trendový šport bol navrhnutý tak, aby sa dostalo do formy celé telo. A preto sa barre v USA, kde tento trendový šport vznikol, nazýva aj „model workout“.

Štyri plusy cvičenia barre:

  1. Cvičením barre si precvičíte ruky, nohy, brucho, zadok a ramená, čím tonizujete celé telo. Pri cvičení sa namáhajú najmä hlboké svaly a niekedy môže spôsobiť teda peknú svalovú horúčku.
  2. Už po absolvovaní niekoľkých tréningových jednotiek má vraj pozitívny vplyv na držanie tela, správne fungovanie kardiovaskulárneho systému, zmysel pre udržanie rytmu, koordináciu a tiež rovnováhu.
  3. Individualizácia v tomto prípade nie je žiadny problém. Trénerky prispôsobujú cvičenia fyzickej kondícii účastníčok. Barre sa neodporúča praktizovať len v prípade, ak ste utrpeli zranenie kolien alebo máte problém s medzistavcovými platničkami.
  4. Zacvičiť si barre môžu aj tehotné ženy.

Takto prebieha tréning

Ako pri každom cvičení, aj pri barre sa na začiatku veľa naťahuje telo, aby sa tak zahriali svaly. Pre tých, ktorí si už vyskúšali jogu alebo pilates, bude veľa cvikov dobre známych, napríklad pes smerom nadol, pozdrav slnku, kobra, planky alebo ruské twisty. Okrem podložky na jogu sa pri barre cvičení používajú aj činky či pilatesové lopty. Potom sa ide k baletnej tyči: Plié, arabesque a ballonné – znie to cool, akurát tieto vznešené výrazy si treba najprv zapamätať. Trénerka venuje pri všetkých cvikoch pozornosť držaniu tela a samotnému správnemu prevedeniu cvikov, aby v rámci nesprávneho držania tela nedošlo k zraneniu. Endorfíny sa začínajú krásne uvoľňovať a dobrá nálada je zaručená!