Active Beauty
Retinol a vitamín C: Kvôli tomuto ich kombinujeme
Text: , Margit Hiebl

Skincare tip

Retinol a vitamín C: Kvôli tomuto ich kombinujeme

Retinol a vitamín C budeme odteraz používať zásadne spoločne – odkukali sme to od nového beauty trendu s názvom „skin cycling“. Ak sa účinne skombinujú tieto dve vysoko účinné zložky, výsledkom by údajne mala byť zdravá a žiariaca pleť.

Skin cycling s retinolom a vitamínom C: Ten správny beauty trend

Skin cycling s retinolom a vitamínom C je momentálne vychyteným beauty trendom. Prečo však? Nový skin cycling trend kombinuje intenzívne a potenciálne dráždivé účinné látky. Tieto účinné látky sa navzájom striedajú a nikdy sa na pleť neaplikujú súčasne. Týmto spôsobom zásobujú pokožku prostredníctvom všetkých svojich ošetrujúcich látok, avšak nakoľko sa na pleť neaplikujú súčasne, pleť má vždy dostatok času na regeneráciu. Výsledkom je hladká a pružnejšia pleť.

Ako tento trend vyzerá:
  • Ráno: Vitamín C v kombinácii s produktom s SPF.
  • Večer: Ošetrenie pleti retinolom a kyselinou hyalurónovou.

Retinol a vitamín C: Čo dokážu tieto skincare hviezdy

Anti-agingová klasika: retinol

Retinol (vitamín A) je v oblasti skrášľovania považovaný za trendovú účinnú zložku, ktorá sa dokáže postarať o pevnú a zjednotenú pleť. Údajne stimuluje syntézu telu vlastného kolagénu a okrem toho tiež redukuje pigmentové škvrny. Nakoľko táto účinná látka často spôsobuje vysušovanie pleti, je prínosné ju kombinovať s hydratačnou kyselinou hyalurónovou.

Zlepšuje elasticitu pleti

Nočný krém Beauty Expert s 0,3 % Retinol + 2 % Bakuchiol od Balea

Kúpiť online na mojadm.sk

Redukuje vrásky počas spánku

Nočný pleťový krém proti vráskam Retinol Boost od Neutrogena

Kúpiť online na mojadm.sk

Vitamín C pre nádherne rozžiarenú pleť

Vitamín C údajne podporuje ochranu buniek, mdlej pleti by mal dodať rozžiarený výraz a pomáha aj v boji s hyperpigmentáciou. Kožné lekárky preto odporúčajú kombinovať tento účinný multitalent s denným krémom s ochranou pred slnečným žiarením.

Pre obnovenie kožnej bariéry

Denný pleťový krém Glow by Nature Q10 + Vitamin C od lavera NATURKOSMETIK

Kúpiť online na mojadm.sk

Pre rozjasnenú a zjednotenú pleť

Pleťové sérum Vitamin C Super Glow od GARNIER SKIN NATURALS

Kúpiť online na mojadm.sk

Kombinovanie retinolu a vitamínu C: na čo si treba dať pozor

Retinol používajte zásadne len večer! V nasledujúci deň si na pleť rozhodne naneste krém s ochranou pred slnečným žiarením, pretože pleť je po vsiaknutí retinolu citlivejšia na svetlo. Na slnečnú ochranu určite myslite aj v prípade, ak si v ranných hodinách ošetrujete pleť sérom či denným krémom s vitamínom C. Ak používate retinol po prvýkrát, buďte opatrné. Pokožke je nutné dať čas, aby si pomaly mohla na túto zložku navyknúť. Ak sa vám aj napriek opatrnosti pri použití objavia na pleti začervenané miesta, šupinky alebo sa vám zapáli pokožka, alternatívne môžete radšej siahnuť po fytoretinole alebo bakuchiole. Účinkami sú retinolu veľmi podobné, pokožka ich však znáša omnoho lepšie.