Active Beauty
Vodeodolný make-up: Cool pri bazéne pre kúpajúce sa krásky

A tak sa nič nevyplaví

Vodeodolný make-up: Cool pri bazéne pre kúpajúce sa krásky

Maskara, ktorá vydrží dokonca aj šípku do vody, a podklad pod líčenie, ktorý aj po ponorení zostáva stále tam, kam patrí: Vodeodolný make-up je v lete nevyhnutnosťou. Na čo dávať pozor? 

 

Veľa žien sa cíti najpríjemnejšie na dovolenke alebo počas relaxačných dní pri kúpaní, keď je ich pleť úplne prirodzená. Ak však nechcete prísť o trochu pôvabu a možno dokonca zažiariť v štýle Wet Look pri bare bazéna, mali by ste staviť na vodeodolný make-up. Pretože až potom vyzerá maskara, očné linky a očné tiene aj koncom dňa na pláži rovnako ako na začiatku. 

Ale tiež pre všetky ženy, ktoré sú pri romantických eventoch blízko vody, ktorým nepríjemný peľ pravidelne vháňa slzy do očí, alebo ktoré sa jednoducho počas horúcich dní vonku potia, sa odporúča používať make-up, ktorý sa pri kontakte s vlhkosťou okamžite neroztečie. 

Toto je dôvod, prečo sa neroztečie vodeodolný make-up 

 

Ak je na balení nápis „vodeodolný“ alebo „waterproof“, znamená to menej vlhkosti a viac vosku. Aby sme boli presnejší: až o 60 percent viac vosku a iba pätina vlhkosti, ktorá je obsiahnutá vo vodorozpustných maskarách na obočie. Týmto trikom sa voda jednoducho odpudzuje od líčidla rozpustného v tukoch. 

A keďže pre kozmetický priemysel je vzorom príroda, niektoré výrobky dokonca obsahujú aj silikónové zlúčeniny, napríklad také, ktoré sa nachádzajú v rozsievkách rastúcich na dne oceánu. 

Základný podklad pre Waterproof-Look 

Krycí make-up je veľmi vhodný ako základný podklad. Husto pigmentovaný základ sa vyznačuje nielen svojim obzvlášť dobrým držaním, ale aj perfektne pokrýva červené oblasti, malé pupienky alebo pigmentové škvrny. Ak dávate prednosť prirodzenejšiemu vzhľadu, zvoľte podklad na báze micelov. Je obzvlášť šetrný k pokožke a jeho pokrytie sa dá ľahko meniť.
 

Dúhové farby pre oko 

Pokiaľ ide o líčenie očí, tu je najväčší výber vodeodolných výrobkov. Krémové očné tiene môžete ľahko otierať bruškami prstov a odolávať tak každému vodnému súboju. A najmä na dovolenke sa očné linky v žiarivých farbách hodia k vzhľadu s dobrou náladou. Vodeodolné verzie sú k dispozícii ako očné linky na presné línie alebo ako ceruzka na oči, čo umožňuje jemnejšiu povrchovú úpravu. 
 

Vodeodolná maskara pre nádherné riasy 

Aj keď pleť zostáva úplne prirodzená, maskara sa používa takmer vždy. Je to tiež výrobok, ktorý priťahuje najväčšiu pozornosť, ak nie je „vodeodolná“. Rozdiel oproti bežným maskarám nie je len v zložení, ale aj v konzistencii, ktorá po zaschnutí viac stuhne. 
 

Vodeodolná maskara sa najlepšie nanáša v dvoch vrstvách, aby riasy vyzerali sýto čierne. Keďže vodeodolná riasenka sa nedá ľahko odstrániť, mala by sa používať iba pri zvláštnych príležitostiach. 

Pretože aj keď sa použijú správne prostriedky na odlíčenie, máte tendenciu vatovou podložkou trochu trieť. Potom oči začervenajú a riasy môžu ľahšie vypadnúť. 

Odstráňte make-up správne: Funguje to takto! 

To, čo máme na vodeodolnom make-upe radi, sa pri odličovaní môže stať našou záhubou, pretože make-up sa nedá jednoducho odlíčiť vodou. S výrobkami rozpustnými v tukoch sa najlepšie vyrovnáte krémom s obsahom oleja alebo micelami. Vodeodolné látky jednoducho rozlomia. Potom nie je potrebné trieť! A pomocou čistiacej kefy môžete tiež vyčistiť tvár až po póry. 
 

Vodeodolný make-up odstráňte olejmi 

Nielen na poličke s kozmetikou, ale aj na poličke v kuchyni nájdete vhodných pomocníkov. Jednoducho naneste na vatový tampón rastlinný olej ako je olivový, slnečnicový, avokádový alebo kokosový a pomocou neho jemne odstráňte make-up. 

Ďalšou výhodou olejov je, že majú vyživujúci a regeneračný účinok pri odličovaní. Aby pokožka príliš nehrubla, mali by ste kuchynské oleje používať s mierou a potom pokožku dôkladne opláchnuť.