Active Beauty
Cool letný styling: Wet Hair Look

Cool letný styling: Wet Hair Look

Morské panny pozor! Aby ste mali lesklé mokré vlasy, nemusíte skákať do najbližšieho bazéna. Trendový Wet Hair Look sa dá pomocou zopár trikov vytvoriť rýchlo a ľahko a vyzerá výborne ako cez deň, tak aj večer.

Účes, ktorý pripomína leto, prispôsobí sa každej príležitosti a zvládne ho dokonca aj úplný stylingový amatér? Tajomstvom je mokrý vzhľad. Niet divu, že tento štýl prešiel od trendu k nadčasovému vlasovému stylingu na červených kobercoch a medzinárodných prehliadkových mólach. Veď je vznešeným variantom, ako zmeniť svoj look a pritiahnuť všetky pohľady bez toho, aby ste museli meniť účes. Tento štýl funguje dokonca aj pri strednej dĺžke vlasov. Ukážeme vám najlepšie tipy na módny uhladený efekt.

Wet Look: takto vytvoríte efekt mokrých vlasov

  1. Najskôr správna starostlivosť

Aby ste dosiahli efekt mokrých vlasov, najskôr vlasy umyte a ošetrite ako zvyčajne. Aby vlasy neboli pri stylingu mokrých vlasov gélom zaťažované, tak sa v súčasnosti vo väčšine gélov nepoužíva alkohol, ktorý by mohol vlasy vysušiť. V dm obsahujú niektoré gély dokonca ošetrujúce zložky, ako napr. alverde gél na vlasy s bio lotosovým kvetom a bio fialovou ryžou.

  1. Suché vlasy pre mokrý efekt

Fake it! Síce to vyzerá tak, akoby človek práve vyšiel zo sprchy, ale aby ste dosiahli efekt mokrých vlasov, mali by byť vlasy suché. Pretože inak pôsobia ako „kvapkajúco“ mokré a môžu sa ľahko zlepiť. Prostredníctvom správnych produktov, ako napríklad pomocou gélu na vlasy Wet Look od značky taft, sa efekt podarí obratom ruky. A kto vie správne fénovať, ten ani nemusí mať strach zo zničených končekov vlasov.

Tip: Najlepšie je naniesť gél hrebeňom s jemnými zúbkami. Tak sa produkt rozdelí do vlasov pravidelne.

  1. Efekt mokrých vlasov pre každú dĺžku

Krátke vlasy:

Krátky strih s uhladeným efektom. Krátke vlasy umyte a pomocou hrebeňa alebo kefy učešte úplne nahladko do tvaru a vyfénujte. Pri tejto dĺžke vlasov môže byť gél nanesený na všetky vlasy. Keď je každý prameň na svojom mieste, ešte raz zafixujte pomocou laku na vlasy, napríklad od značky syoss.

Stredne dlhé vlasy:

Aj tu sa vlasy vytvarujú bez objemu. Ak má niekto kučery alebo prirodzené vlny, vyhladí si vlasy pomocou žehličky na vlasy. Potom opatrne naneste vlasový gél. Následne po vlasoch ľahko prejdite dlaňami a zafixujte lakom na vlasy. Obzvlášť moderný je toto leto štýl Halfback. Pri ňom sa vlasovým gélom alebo gélovým voskom napevno dozadu vyčešú iba vlasy z vrchnej časti hlavy, pramene sa učešú za uši a zvyšok prirodzene padá. Tento variant sa mimochodom perfektne hodí na elegantný večerný styling.

Dlhé vlasy:

Aj pri dlhých vlasoch sa dá dosiahnuť efekt mokrého lesku. Veľkým trendom je však styling, kedy sú nagélované iba niektoré partie. Tak napríklad pri Sleek-Ponytail sa gél nanesie iba na vrchnú časť hlavy a vzadu sa uviaže prísny konský chvost. Ale nemusí to byť vždy iba gél! Tento nedbalý štýl sa podarí aj pomocou modelovacích krémov alebo pomád, ako napríklad od značky LAYRITE. Tieto produkty majú tú výhodu, že nestuhnú tak, ako klasické gély. Samozrejme, že sa dá tvarujúci stylingový krém, takzvaný modelovací krém, zmiešať s gélom. Výhodou pri tom je, že vlasy ostanú vláčne a napriek tomu držia. Ak nie ste fanúšikom DIY, môžete siahnuť po krémovom géli Care & Hold od značky Nivea.

Tip: Pekne by sa mali lesknúť aj časti vlasov, ktoré nežiaria v efekte mokrých vlasov. Na to sa hodia spreje pre lesk, akým je sprej Luxurious Shine od značky WELLA Deluxe.