Active Beauty
Piloxing: Čo vám dá nový druh silového cvičenia?

Fitness mix

Piloxing: Čo vám dá nový druh silového cvičenia?

Viditeľné a definované svaly? Niečo, čo môžete dosiahnuť s trendovým športom piloxing. Odpovieme vám na všetky otázky týkajúce sa hybridného silového cvičenia, pri ktorom sa riadne zapotíte.

Nový fitness trend piloxing – čo to vlastne je?

Boxilates alebo piloxing je hybridný druh športu, ktorý v sebe kombinuje cviky z pilatesu a z boxu. Silový, vytrvalostný tréning a cviky na lepšiu flexibilitu sa spájajú do náročného tréningu, ktorý nie je určený pre začiatočníkov v posilňovni.


Piloxing má tieto štyri výhody

1 Pri boxe sa poriadne zapotíte a posilníte ním nielen váš kardiovaskulárny systém, ale aj svaly rúk a ramien.

2 Pilatesové cviky pôsobia na hlbšie uložené svaly, ponaťahujú telo, zlepšia držanie tela a tiež všeobecne zlepšia pohyblivosť.

3 Intenzívnym intervalovým tréningom môžete za hodinu spáliť až do 1000 kalórií.

4 Tréningové oblečenie a protišmyková podložka – to je všetko, čo na začiatok potrebujete na cvičenie piloxingu. Pre pokročilých sú na trhu dostupné už špeciálne piloxingové rukavice naplnené pieskom. Práve vďaka nemu si pri tréningu precvičíte ruky a aj ramená ešte intenzívnejšie.

Takto prebieha tréning piloxingu

Najprv je nutné oboznámiť sa s technikou úderu, resp. pohybu rukou. Potom nasleduje intenzívna rozcvička, pri ktorej sa natiahnu a uvoľnia svaly. Ďalej sú na rade konkrétne piloxingové cviky, pri ktorých sa človek poriadne zapotí, boxerské údery v sed-ľahu, výkopy v ľahu či klasické bočné kopy. Gong vždy signalizuje prechod na ďalšie cvičenie alebo naopak ukľudňovaciu fázu. Vtedy je čas vydýchať sa na podložke a prostredníctvom strečingu uvoľniť telo. S každým novým tréningovým kolom sa zvyšuje tempo cvičenia. Priemerný piloxingový tréning trvá jednu hodinu.

Piloxing tréningy nájdete aj medzi partnermi Multisport karty:

  • vo FIT Zóne v Martine
  • v BAFIT Academy v Banskej Bystrici
  • v štúdiu FIT Bošany
  • v Skyfit Galanta
  • a na viacerých miestach v Pezinku a Bratislave