Active Beauty
Prvá pomoc pre deti: 3 hrdinky lekárničky

Domáca lekárnička

Prvá pomoc pre deti: 3 hrdinky lekárničky

Tí z nás, ktorí zdieľajú domácnosť s deťmi, by mali byť dobre pripravení na každú situáciu. Títo pomocníci by mali byť, pre každý prípad, súčasťou každej domácej lekárničky.

Starostlivosť o deti

Doma, na výletoch i na ihrisku – menšie nehody sa stávajú rovnako dospelým ako aj deťom. V prípade úrazov a iných núdzových prípadov je dôležité, aby mamina a ocino zachovali rozvahu a predovšetkým, aby konali správne. Okrem adresára tiesňových čísel by mali mať rodičia poruke aj domácu lekárničku, uloženú na fixnom mieste, mimo dosahu detí.
 
Čo teda patrí do domácej lekárničky pre najmenších? Vo všeobecnosti platí, že lieky pre dospelých nie sú určené pre deti a spravidla sa im ani nesmú podávať. Preto do pohotovostnej domácej lekárničky patrí len liečivo, ktoré je fakticky určené len pre deti. Naproti tomu, obväzový materiál a iné zdravotnícke pomôcky zodpovedajú sortimentu domácej lekárničky pre dospelých.
 

Domáce vybavenie na riešenie menších núdzových stavov

Okrem liekov, ktoré dieťaťu predpíše pediater, by súčasťou základnej výbavy každej detskej domácej lekárničky mal byť aj teplomer, pinzeta, obväz a dezinfekčný prostriedok na čistenie rán. Tieto štyri praktické pomôcky sú užitočným doplnkom každej domácej lekárničky:  

Vankúš pre deti 


Môj malý teplý vankúšik s hroznovými semiačkami.

Kúpiť na mojadm.sk

Rýchly pomocník
Náplasťové stehy.


Kúpiť na mojadm.sk

Žalúdočné problémy
Už žiadne problémy s bylinkovým čajom na žalúdok a črevá.

 

Kúpiť na mojadm.sk
 
Viac užitočných tipov, liekov a ďalších pomocníkov nájdete tu!