Active Beauty
Tri super tipy na perfektné plážové vlny
Text: Nina Horcher

Vlasy ako zo surfu

Tri super tipy na perfektné plážové vlny

Beach waves, to je jednoducho look leta. Profesionálny vlasový stylista Helmut Maier vysvetľuje, ako na dokonalé plážové vlny s rôznymi typmi vlasov.

Čo sú beach waves?

Vlasy sú zvlnené len jemne – presne ako pri modernej trvalej – sú tak akurát správne rozstrapatené. A presne vďaka tomu pôsobí tento styling ako surferský, styling je ležérny a uvoľnený aj bez vynaloženia veľkého úsilia. Helmut Maier, hlavný vlasový stylista pre dm ponúka zopár tipov, ako si vytvoriť beach waves účes so žehličkou alebo bez nej a tiež poradí, či treba na zafixovanie tohto účesu lak na vlasy.

Nádherné plážové vlny krok za krokom

1. Zapletené vrkôčiky cez noc

„Jednou z najjednoduchších metód, ako si vyrobiť plážové vlny svojpomocne, je zapliesť si vlasy na noc do vrkočov,“ hovorí Helmut Maier. Tu však platí jedno pravidlo: menej skutočne znamená menej. Aby sa vo vlasoch zachoval prirodzený pohyb, stačí si na noc zapliesť dva až tri vrkoče.

Aby ste docielili intenzívnejšie vlny, môžete vlasy po zapletení ešte zľahka prestriekať sprejom s morskou soľou. Ráno potom už len stačí vrkoče rozpliesť a účes zafixovať púdrom na vlasy na objem alebo lakom na vlasy. Aby boli vlny ešte aj krásne lesklé, použite na ne po rozpletení vrkočov podľa potreby aj sprej pre lesk vo vlasoch.

2. Beach waves so žehličkou na vlasy

Pekné plážové vlny si môžete úplne jednoducho vytvoriť aj so žehličkou. V rámci tejto metódy Helmut Maier odporúča rozdeliť vlasy na široké pramene a žehličkou potom začať pracovať v prameňoch kúsok od korienkov tak, že ju najprv otočíte okolo vlastnej osi a potom ňou postupujete po prameňoch vždy smerom nadol, až kým takto neupravíte každý jeden prameň.

Potom stačí vlasy už len prečesať prstami alebo riedkym hrebeňom a eventuálne zafixovať lakom alebo opäť púdrom na vlasy.

Tip: Beach waves smú byť samozrejme aj mierne neposlušné a divoké. Ak je vašou preferenciou práve taký styling, je lepšie na vlasy nepoužiť taký prípravok, ktorý vlasy zbytočne lepí: namiesto laku na vlasy napríklad zvoľte radšej sprej na vlasy so stredne silnou fixáciou.

3. Sprej s morskou soľou, púder na objem a sprej pre lesk vlasov

Sprej s morskou soľou dodá vlasom štruktúru a vlny budú krásne definované, budú pôsobiť, akoby vám vlasy vysušil morský vánok. Podľa experta Helmuta Maiera je dokonalým prípravkom na plážové vlny aj púder na objem, je skvelý nielen na definovanie vĺn, vo vlasoch krásne zvýrazní aj jednotlivé akcenty, takže vo finálnom looku sa naozaj zaslúži o akúsi prirodzenú nedbalosť a ležérnosť.

Vzhľadom na drsnú štruktúru plážových vĺn sa môžu niekedy vlasy javiť ako dosť matné, bez života. O záchranu sa jednoznačne postará sprej pre hodvábny lesk vlasov.

Prirodzené kučery alebo krátke vlasy: úžasné plážové vlny pre každý typ vlasov

  • Prirodzene vlnité alebo kučeravé vlasy: „Prirodzene zvlnené vlasy majú svoju vlastnú hlavu,“ hovorí hlavný vlasový stylista Helmut Maier. Ak máte prirodzene kučeravé vlasy, je lepšie pracovať s existujúcimi vlnami, nie sa snažiť meniť ich tvar, napríklad žehličkou na vlasy.
  • Rovné vlasy: Ak máte úplne rovné vlasy, vlny môžu byť zo začiatku pokojne aj trochu výraznejšie, pretože časom pri nosení jemne opadnú.
  • Krátke vlasy: Krátke vlasy si upravte čo najdivokejšie, aby plážové vlny nepôsobili v účese príliš „krotko-baránkovsky“.
  • Dlhé vlasy: Pokiaľ ide o styling plážových vĺn, dlhé vlasy možno upravovať viacerými spôsobmi. Aj tu sa odporúča, aby ste vytvarovali vlny skôr intenzívnejšie, pretože po čase môžu vlny jemne opadnúť.