Active Beauty
Toto sú farby a účesy roku 2024
Text: , Astrid Doppler

Inšpirácia

Toto sú farby a účesy roku 2024

Helmut Maier, manažér kvality a vedúci dm kreatívneho tímu, predstavuje kolekciu účesov na rok 2024 vysvetľuje, ktoré strihy, farby a stylingy sú aktuálne v kurze - od strihu Rachel zo seriálu Priatelia až po moderný shag.

Trendové účesy roku 2024: Butterfly cut (motýlí strih) s vlnami

„Butterfly cut je vzrušujúci strih určený pre dlhé vlasy, viac odstupňovaný vpredu a s objemom v končekoch," hovorí Helmut Maier. Styling odráža ducha generácie Z: dlhé, zdravé vlasy vytvárajú očarujúci efekt a vlny vyfúkané v štýle 90. rokov symbolizujú pohyb vody." Vďaka prirodzene pôsobiacemu melíru vlasy vyzerajú, akoby ich pobozkalo slnko. Skvele vyzerá s XXL copom – docielime ho, keď vlasy najprv pevne zopneme do chvosta, upneme ho o trochu širšou gumičkou a potom okolo nej ešte obtočíme prameň vlasov.“

Progresívny French Bob

Tento rok sa klasický bob dočkal mimoriadne modernej obmeny – s výrazným vrstvením vrchnej časti vlasov a krátkou ofinkou. „Strih s ofinou do čela sa hodí takmer každému, s výnimkou hranatých tvárí," vysvetľuje Maier. „Alternatívne k veľmi krátkej ofine môžete nosiť aj jej dlhšie verzie." Farbenie je založené na tohtoročnon Pantone odtieni peach fuzz, ktorý je skutočne ideálny pre odvážne, trendovo zmýšľajúce ženy s východiskovými svetlohnedými až blond vlasmi. Tip na styling: vlasy najprv vyfénujete na okrúhlej kefe, v prípade potreby ich ešte dolaďte žehličkou a poletujúce vlasy skroťte sérom na uhladenie nepoddajných vlasov.

Strih umožňujúci obmieňať vzhľad + ohnivé odlesky

Pre všetky dlhovlásky, ktoré sa nevedia vzdať svojej dlhej hrivy, ale sem-tam sa im zažiada zmeniť štýl, je tu moderný žiletkový strih (razor cut) s farebnými príčeskami. „Dĺžku vlasov upraví kaderník britvou, aby sa vytvorili rôzne dĺžky," vysvetľuje Maier. „Farba a styling zodpovedajú duchu doby a zakomponované príčesky v žiarivých oranžovočervených odtieňoch robia z tohto účesu skutočnú senzáciu. Základná farba vlasov je neutrálna svetlá blond, ktorá sa hodí najmä k chladnejším odtieňom pleti." Ak si nie ste isté takouto farebnou kombináciou, môžete najprv vyskúšať melír v jemnejších farbách - napríklad jahodovej.

90’s Rachel Cut

„Legendárny strih na Rachel z 90. rokov je späť," teší sa Maier. „V novej interpretácii a v módnej zemitej hnedej farbe sa hodí takmer všetkým ženám s vlasmi po plecia." Zvláštnosťou je moderný strih s vrstveným dlhým bobom a dlhou ofinou v kombinácii so studenými a teplými hnedými tónmi. Jeho večernou verziou je „Tousled '90s updo“ – vlasy si stačí zatočiť do drdolu a zafixovať sponkou.

Pre kučeravé dievčatá: The Curly Expression

Kučery a objem zostávajú aj naďalej trendy a nakombinovať ich možno v rôznych verziách. „Tento strih definujú voľne padajúce kadere a strihá sa voľne rukou. Cielené, prirodzene vyzerajúce pramene ešte viac zvýrazňujú kučery – jednoducho ideálny strih pre všetky dámy, ktoré túžia sebavedomo ukázať svoje prirodzené kučery," vysvetľuje Maier. Tip pre domáci styling: Uterákom vysušené vlasy vyfúkajte pomocou difuzéra a techniky "stop and blow" (medzi intervalmi horúceho vzduchu treba vlasy vždy nechať nakrátko vychladnúť), potom naneste hydratačný prípravok pre skvelý finish a vlasy už nerozčesávajte.

Trendy účesy 2024: Moderný shag

Tento vrstvený strih sa nosí s dlhou ofinou, preto je známy aj pod názvom Bottleneck Bangs, a v prirodzenom blond odtieni. „Vďaka technike Root-Shadow-Blond pôsobia vlasy pri korienkoch tmavšie, čo vlasom dáva opticky väčšiu hĺbku," opisuje Maier. „Nezbedný shag je vhodný pre jemné až stredne silné vlasy. Vlasy sa tu zostrihávajú do zaobleného tvaru písmena C, tým sa vytvorí vrstvený strih," hovorí Maier. Tip na styling: Do vlasov zapracujte prípravky na textúru vlasov, vlasy vysušte difuzérom a ofinu vyfúkajte okrúhlou kefou, aby ste vytvorili nádherne vzdušný vzhľad. A ak sa vám žiada obmena, stačí si na pomoc vziať žehličku na vlasy alebo naopak si vlasy stačí zapliesť do vrkoča.