Active Beauty
Strih shag je rebelská postupka
Text: Julia Schauer

Trendový strih

Strih shag je rebelská postupka

Strih shag bol extrémne populárny už v 70. rokoch a tento trendy účes dnes zažíva skutočný revival. Niet divu, pretože výrazne spostupnený strih lichotí takmer všetkým typom vlasov a tiež väčšine typov tvárí.
Nedbalý, cool a modernejší ako kedykoľvek predtým: Strih shag 70. rokov oslavuje svoj revival a to vo veľkom štýle. Tento výrazný dlhý bob získava vďaka odstupňovaniu a svojej divokej a drsnej štruktúre cool a zároveň rokovo-rebelský nádych. Prečo je strih shag taký obľúbený a ako ho stylovať tak, aby sa hodil k nášmu typu vlasov či tváre? Nech sa páči, tu sú odpovede!

Všetko o strihu shag

Vysvetlíme vám, prečo je strih shag taký výnimočný a komu sa mimoriadne hodí. Plus: stylingové tipy na nedbalý odstupňovaný strih vlasov.

Čo je strih shag?

Strih shag je výrazne spostupnený long bob, ktorý efektne koriguje tvar tváre. Na rozdiel od účesu mullet (ktorý sa tiež nazýva aj vokuhila) je shag po stranách viditeľne dlhší a viac spostupnený. Ideálna dĺžka vlasov pre strih shag je zhruba po kľúčnu kosť. Ak je to o pár centimetrov menej alebo viac, samozrejme nevadí, no s veľmi krátkymi alebo príliš dlhými vlasmi sa strih shag skutočne veľmi nekamaráti. To radšej vyskúšajte krátky bob.

Ako strih shag upravovať?

Textúrovací sprej na vlasy, ktorý sa s obľubou používa aj na tvarovanie plážových vĺn, sa postará o jemne zvlnenú, divokú štruktúru vlasov a o drsný finish. Aby bol look aj dostatočne variabilný, skúste zaexperimentovať s ofinou. Či už nosíte vlasy skôr do čela alebo sa vám viac páči ofina do strán – strih shag môže vyzerať stále inak. Aby ste si tento domnelo strapatý strih udržiavali stále v top forme, mali by ste si nechať upravovať vlasy v štúdiu každých 5 až 6 týždňov. Počas tohto obdobia vyrastú vlasy o zhruba 1,5 centimetra – omnoho viac by to nemalo byť ani pri tomto retro strihu.

Komu sa rebelský shag strih hodí?

Vďaka individuálnemu spostupňovaniu vlasov je strih shag vhodný pre takmer každú štruktúru vlasov. Odborníci na účesy neodporúčajú tento strih len ženám s veľmi kučeravými vlasmi. Výrazné kučery totiž narúšajú strih a ten by spôsobil, že vlny by vyskočili ešte vyššie. Keďže strih shag sa dá upravovať na rôzne spôsoby, hodí sa aj ku každému typu tváre.

Shag look žiaľ nie je ideálny pre dámy s podlhovastou, úzkou tvárou, pretože intenzívny objem na vrchu hlavy tvár opticky len predĺži. Pre dámy s okrúhlou tvárou to však bude výhoda. Zarovnaná ofina by malú tvár len opticky zmenšila, preto sa pri tomto tvare tváre žiada vyslovene ofina do strán.

Ako sa o strih shag starať?

Aby spostupnené vlasy nepôsobili krepovito, končeky je nutné výdatne hydratovať. Masky na vlasy, zvolené vždy v závislosti od typu vlasov, aplikované raz či dvakrát do týždňa, sa postarajú o to, že končeky nebudú ako slama a že celkový look bude pôsobiť aj napriek divokému stylingu upravene a zdravo. Rovnako krásne vlasy bez rozštiepených končekov zabezpečí aj olej na vlasy, ktorý sa do nich vmasíruje, kým sú ešte vlhké.