Active Beauty
Našich 7 starostlivých tipov pre krásne vlasy

Starostlivosť 1-2-3

Našich 7 starostlivých tipov pre krásne vlasy

Ako často si mám vlastne umývať vlasy? A aké je správne poradie balzamu a masky na vlasy? Rady týkajúce sa starostlivosti o vlasy vám pomôžu dosiahnuť vyživené a zdravo pôsobiace vlasy.

1. Ako si udržať žiarivé blond vlasy aj v lete:

Blond vlasy po pobyte v bazéne alebo v mori často získajú nevzhľadný odtieň. K odtieňu do zelena dochádza pri kombinácii prvkov chlóru a medi. Vytvorí sa film, ktorý sa prilepí na proteíny vlasov a spôsobí zmenu farby. Čo pomáha? Nikdy nechoďte do vody so suchými vlasmi, ale vopred ich dobre navlhčite - tak sa meď a chlór na vlasy neprilepia a blond farba zostane blond.

2. Toto je ideálny rytmus umývania vlasov:

Často sa hovorí, že najzdravšie je umývať si vlasy každý tretí deň. V skutočnosti sa to, čo je pre vlasy dobré, líši. Pre zdravú pokožku hlavy by sa však vlasy aj tak nemali umývať príliš často. S dobrým suchým šampónom a zapletenými účesmi môžete zvyčajne oddialiť umývanie o jeden aj dva dni.

3. Vždy vlasy šetrne vysušte

Je všeobecne známe, že teplo vlasom neprospieva. Samotné sušenie na vzduchu môže tiež poškodiť vlasy, pretože sú veľmi citlivé, keď sú mokré, a ľahko sa lámu. Najšetrnejší spôsob je nechať vlasy sušiť na vzduchu, kým sú už len mierne vlhké. Potom ich vysušte studeným alebo vlažným fénom vo vzdialenosti 15 cm od hlavy.

4. Produkty na tepelnú ochranu sú absolútne nevyhnutné

Pred každou úpravou vlasov teplom by sa mal použiť špeciálny sprej na ochranu pred teplom. Ten pokryje vlasovú pokožku ako jemný film. Uzavrie vlhkosť vo vlasoch a zabráni jej odparovaniu. Vlasy tak zostávajú krásne pružné a nie sú krehké ani lámavé.

5. Takto často by ste mali chodiť ku kaderníkovi na strihanie končekov:

Neupravované vlasy môžu postupne viesť k rozštiepeniu končekov. Aby ste si udržali zdravé vlasy, mali by ste približne každých desať týždňov navštíviť kaderníka a nechať si zastrihnúť končeky. Vďaka tomu budú vaše vlasy dlhé a zdravé.

6. Zázračný liek na starostlivosť o vlasy: ricínový olej

Ricínový olej má protizápalový a antibakteriálny účinok. Bohatú účinnú látku možno vmasírovať do pokožky hlavy a raz týždenne vmasírovať do dĺžky vlasov. Obsahuje aj posilňujúce zložky, ako sú mastné kyseliny a vitamín E. Olej je veľmi hydratačný a zabraňuje štiepeniu končekov a lámaniu vlasov, vďaka čomu vyzerajú vlasy dlhšie a hustejšie. Neexistujú však žiadne vedecké dôkazy o tom, že by ricínový olej sám o sebe stimuloval rast vlasov.

7. Kondicionér, šampón, maska a spol. - toto je správne poradie produktov starostlivosti:

Proces umývania sa začína dôkladným umytím šampónom. Dobre vyčistite aj pokožku hlavy. Potom použite kondicionér. Nakoniec naneste na končeky vlasov olej. Približne raz týždenne: medzi šampónom a kondicionérom naneste bohatú masku a opláchnite. Produkty bohatej starostlivosti by sa mali aplikovať len na dĺžky a končeky - a tam len v množstve veľkosti lieskového orieška. V opačnom prípade budú najmä jemné a tenké vlasy hneď po umytí mastné a ochabnuté. Pokožka hlavy je už vyživovaná prirodzeným mazom a olejmi a zvyčajne netoleruje bohaté ošetrujúce prípravky.