Active Beauty
Pekné vlasy a za noc? No nie je nič jednoduchšie!

Krásne vyhladené vlasy za noc

Pekné vlasy a za noc? No nie je nič jednoduchšie!

Vstať, vlasy len prečesať a hotovo na celý deň? Zobudiť sa do rána s krásnymi bohatými vlasmi alebo rovno so žiarivým a uhladeným „sleek lookom“? Je to vôbec možné? Stačí len pár jednoduchých grifov večer a do nasledujúceho rána vykročíte s účesom snov.

Objem cez noc  

Správny účes večer sa postará o ten správny objem vo vlasoch ráno! Ako na to? Ľahnúť si s rozpustenými a úplne mokrými vlasmi teda nie je najlepší nápad. Vlasy sa tak permanentne trú o vankúš, čo môže viesť k ich rozštiepeným končekom alebo sa vlasy dokonca môžu polámať. Okrem toho by sa vlasy tiež mohli zamotať. A potom, keď sa ich snažíte rozčesať, vykľuje sa z toho namáhavá a strastiplná akcia. Existuje však jedna úplne jednoduchá alternatíva, ktorej výsledkom sú krásne vlasy s nápaditým objemom a netreba k tomu ani žiadny stylingový prípravok. 
Ako na to:  
Nosiť účes aj v noci, keď spíme, nemusí mať zákonite nič spoločné s márnivosťou. Skôr je to ideálny trik pre ranné frfľošky, večne nespokojné s vlasmi. Ak sa chcete už ráno zobudiť so šmrncovným účesom, vyčešte si večer pred spaním na vrchu hlavy voľný drdol a zafixujte ho scrunchie gumičkou alebo klasickou gumičkou bez kovového spoja. Končeky vlasov nasmerujte v drdole smerom k čelu, aby sa v spánku zbytočne netreli vankúš. Tak vytvoríte objem aj pri korienkoch. 

Pekné, vyhladené vlasy za noc  

Rána bývajú u nás žien obvykle hektické: umyť zuby, sprcha, nakrémovať a možno ešte vyčarovať nejaký pekný denný make-up. Čas na skrotenie vlasov žehličkou už potom často neostáva. No ani nemusí. 
Ako na to:
Príprava na „sleek look“, štýlovo uhladené vlasy, začína s hydratačným šampónom a kondicionérom. Vlasy vysušte a pomocou kefy na objem vlasy dohladka vyfúkajte fénom. Vlasy následne prefúkajte studeným vzduchom, dodá im to extra porciu lesku. Nakoniec zopnite vlasy do vysokého konského chvosta. 
A tip: aby vlasy nezostali krepovité: spite na hodvábnom vankúši. Štruktúra vlasov tak nezdrsnie ani po nepokojnej noci.   

Krásne vlasy cez noc? „Must-Haves“ na ich dosiahnutie 

Ešte večer dokonalý účes a ráno je všetko fuč – tak takejto frustrácie sa teda môžete ušetriť! 

1.Čiapka na spanie: predtým, ako sa uložíte, nasaďte si na hlavu hodvábnu čiapku na spanie, bez problémov udrží účes a ešte aj skvele vyzerá. Aktuálne je v ponuke aj ako turban.  

2.Scrunchie gumičky: ak spávate s chvostom alebo s drdolom, je lepšie vlasy upevniť scrunchie gumičkou namiesto klasickej. Tá je totiž často príliš tesná a môže na vlasoch vytvoriť nevzhľadné záhyby. 

3.Leave-In starostlivosť: bezoplachové masky a balzamy na vlasy sa cez noc postarajú o extra porciu starostlivosti.