Active Beauty
Povestný letný feeling: ako si predĺžite dovolenku

S ľahkosťou

Povestný letný feeling: ako si predĺžite dovolenku

Nekonečná dovolenka – to znie síce úžasne, ale úplne reálne to nie je. Ako si teda v sebe zachovať ten povestný letný feeling? Zaveďte do života návyky, ktoré vám do života vnesú ľahkosť a vďaka ktorým lepšie prijmete jeseň.
Leto si mnohí spájajú s dobrou náladou, dovolenkou, slnkom. Ako preukázala aj jedna štúdia Michiganskej univerzity, na zlepšenie nálady stačí v letnom a slnečnom počasí stráviť 30 minút na čerstvom vzduchu. Na jesenné počasie samozrejme nemáme žiadny dosah. Napriek tomu si ten povestný dovolenkový feeling môžeme predĺžiť – a to tak, že si položíme otázku: Čo robíme v lete, v porovnaní s inými ročnými obdobiami, inak?

Ako si uchovať dovolenkový letný feeling: ako si na jeseň predĺžiť dovolenku?

1. Viac času tráviť vonku

Len preto, že sa o pár stupňov vonku ochladí, ešte nemusíme tráviť všetok náš čas počas jesene v interiéri. Pretože, ak sme vonku, naše telo absorbuje vitamín D, zásobí sa ním a my vďaka nemu dokážeme predchádzať jesennému blues. Veď predsa niet nad prechádzku v lese, keď človeku hladí dušu šum lístia. Alebo čo tak počas slnečných jesenných dní dochádzať do práce na bicykli? Jednak vám to prospeje, zlepší náladu a ani sa nezapotíte ako pri letných horúčavách. Či jednoduchší variant: kúpiť si kyticu kvetov, položiť si ju na písací stôl alebo do obývačky a jednoducho sa z nej tešiť.

2. Úplne letné: jedenie vonku

Grilovanie a pikniky sú vyslovene letnou klasikou. No na jeseň sa tiež skvele hodia! Netreba však zabudnúť na teplé deky, bundy a samozrejme tepelnú izolačnú fóliu pod zadok. Avšak pozor: koncom leta a na jeseň sú mimoriadna aktívne osy, pretože larvy, ktoré sa vyliahli v lete, sú už dospelé a hladné. Možno sa ich zbaviť použitím rozprašovača s vodou: Kvapky vody si totiž hmyz asociuje s dažďom, osy to teda otočia a vrátia sa do hniezda.

3. Zbierať nové skúsenosti

Dovolenka je čas roka, kedy sme jednoducho mimoriadne otvorení novým veciam. Avšak skvelé by bolo, keby sme si takéto nastavenie dokázali vniesť aj do bežného dňa: Či už ide o malú reštauráciu v susedstve, okolo ktorej stále chodíte, zaujímavú výstavu alebo nejaký nový druh športu, ktorý ste si už dávno chceli vyskúšať, nápadov máte určite kopec. Teraz ich len treba premeniť na realitu.

4. Spomienky na dovolenku prinavrátia letný feeling

Nič neprebudí ten úžasný letný pocit viac, ako listovanie vo fotoknihách z dovoleniek. Na čo teda čakať? Naštartujte svoje kreatívne závity a vyrobte si zo svojich najlepších momentiek z dovolenky fotoalbum alebo koláž, bude sa krásne vynímať v obývačke. Krásne spomienky nám vyčaruje aj cestovateľský denník.

5. Naplánovať ďalšiu dovolenku

Kto by to nepoznal – ešte sa len vrátime z jednej dovolenky a už plánujeme ďalšiu. Ak sa v upršaný deň smutne pozeráte cez okno na jesennú krajinu, čo tak si prelistovať dovolenkové brožúry alebo si sadnúť k notebooku a preniesť sa myšlienkami do slnečných teplých krajín? To človeka naplní letným pocitom okamžite!

6. Letný look sa hodí aj na jeseň

Na pláži akurát tak kašleme na dokonalé nastylované účesy a čo sa vlasov týka, nechávame to v plnej miere na prírodu – plážové vlny a styling „wet hair“ sa však dá nosiť kedykoľvek. Chýbajú vám aj letné šaty? Tak tie sa dajú v pohode nosiť aj na jeseň, s legínami alebo pančuchami, akurát ich teba doladiť vkusným cardiganom. A pleť? Vďaka hydratačnej kozmetike si pleť zachová letný vzhľad (alebo jej trošku dopomôžete samoopaľovacími prípravkami). Takto rýchlo a jednoducho sa dá predĺžiť dovolenka.

7. Jednoducho nikdy neskoncujte s letom

Od tejto chvíle si na jeseň zachováme to, čo máme radi: ľahká letná vôňa nás sprevádza po celý deň. A letné hity z obľúbeného Spotify zoznamu skladieb nemažeme, len ich počúvame ďalej. Takto si so sebou budeme niesť letný feeling ešte dlho!