Coming soon: 10 krokov k orgazmu

Kniha „Coming soon“ z dielne autorky Dr. Schiftan sľubuje tréningový návod pre ženy, ako za pomoci desiatich tipov dosiahnuť vyvrcholenie.

1. Niečo na zorientovanie

O čom je dosiahnutie orgazmu u ženy? Doktorka Schiftan vo svojej knihe ženy vyzýva, aby si vytvorili mapu ženskej oblasti od pása dole. Pre mnohé ženy sú totiž zóny, ako bod G alebo presné rozmery klitorisu, nejasné. Aby sa ženy mohli lepšie zorientovať, pomôže napríklad pozrieť sa na anatomický nákres a následne objavovať tieto miesta aj svojimi rukami.

2. Cvičenie robí majsterku

Ako dobre sa vlastne poznáte? Ako dobre ste sa dokázali doteraz spoznať? Zažili ste už vaginálny orgazmus? Podľa Dr. Schiftan majú hravejší a nespútanejší prístup k objavovaniu vlastnej sexuality skôr mladí muži. Keďže u mladých žien je svet sexuality viac „skrytý“, v detstve či počas dospievania boli a aj sú v tomto smere menej aktívne. V dôsledku toho môžu pociťovať vzrušenie len pri prebádaných dotykoch (napríklad pri stimulácii klitorisu), na tie neprebádané spôsoby jednoducho nereagujú. V knihe sa tento proces spoznávania sa prirovnáva k učeniu sa na hru na hudobnom nástroji: K úspechu vedie len opakovaná prax.

3. Zhodnotenie a rozšírenie repertoáru

Ako u vás doteraz vyzeralo sebauspokojovanie sa? Zamyslite sa nad minulosťou a porozmýšľajte o tom, čo vám robí dobre. Svoj repertoár potom môžete pomaly rozširovať a tiež môžete objavovať nové a nové spôsoby. Od starého známeho vzoru sa však vždy odchyľujte len po malých krôčikoch. Potenciál vzrušenia a orgazmu sa bude postupne zvyšovať a zároveň, závislosť od toho, či váš partner robí „vždy všetko správne“, sa bude vytrácať. Ak máte chuť, môžete si raz za čas zaexperimentovať aj so sexuálnymi hračkami.