Najmä zrelé ženy zvyčajne poznajú svoje telo omnoho lepšie ako tie mladšie. A nemusia si už nič dokazovať. Sex si môžu užívať naplno – nemusí im ho kaziť myšlienka napríklad na nechcené otehotnenie. Chrániť sa je nutné len pred sexuálne prenosnými chorobami. Čo teda ešte stojí v ceste rozkoši a ako premeniť sexuálnu nechuť u žien po päťdesiatke na tú krásnu životodarnú sexualitu? Máme pre vás 6 tipov, ktoré pomôžu pri strate libida u žien v menopauze.

Toto je šesť vecí, ktoré pomôžu ženám nabrať sexuálnu túžbu po päťdesiatke:

1. Pokúste sa obmedziť nočné návaly tepla

Nočné potenie spôsobené návalmi tepla v období menopauzy tiež ovplyvňuje kvalitu spánku. Keď je človek nevyspatý a napätý, nemá ani náladu, nieto ešte chuť na praktizovanie športov pred spaním? Šport je však veľmi dôležitý a dokonca správny prístup na uskutočnenie zmeny, pokiaľ sa jedná o zvrátenie sexuálnej nechuti u žien po päťdesiatke: Keď sa človek poriadne zapotí pri športe, pomôže mu to opäť získať kontrolu nad reguláciou teploty. Známym pomocníkom je aj šalviový čaj, ktorý zabraňuje poteniu. Tu si prečítajte, čo ešte pomáha, ak chcete zabojovať s návalmi tepla počas menopauzy.

2. Venujte pozornosť svojmu telu

Keď ženy po päťdesiatke strácajú sexuálny apetít, bohužiaľ je za tým často ich subjektívne vnímanie vlastného tela či akýsi pocit nepohodlia vo vlastnom tele. Bez ohľadu na to, či sa žena pestuje ako element, ktorý je súčasťou páru, je dôležité venovať viac pozornosti a všímavosti svojmu telu, počas obdobia menopauzy a aj po ňom. Priberáte a vaša pokožka už javí známky zrelosti? Teraz je zmeny potrebné prijať s láskou. Tu môže napríklad zabrať práca so zrkadlom: Pravidelne sa na seba pozerajte nahé v zrkadle a nájdite veci, ktoré sa vám na vás páčia. Nádherné oči, skvelé vlasy alebo veselé pehy... postupom času budete vedieť prijať a akceptovať svoje telo také aké je, stále lepšie a lepšie.