Active Beauty
Zmena sezóny: 6 tipov, ako na výzdobu na jar 2023

Spring-vibes

Zmena sezóny: 6 tipov, ako na výzdobu na jar 2023

Mala by skvele vyzerať a mala by sa dať vykúzliť čo najrýchlejšie – a ešte by mala stáť čo najmenej alebo ideálne by mala byť zadarmo. Zásobovanie sa každý rok novými bytovými dekoráciami jednak nerobí dobre našej peňaženke a veru ani životnému prostrediu a konceptu udržateľnosti. Ako dobre, že dekorácie na jar 2023 sú praktické a jednoduché.

Pri dekorovaní to chce dávku kreativity

Namiesto toho, aby sme sa každý rok zásobovali najnovšími bytovými doplnkami, by sme sa radšej mali poriadne po nejakých poobzerať doma. Staré sa dá veľmi často zinscenovať do niečoho nového. Čo tak si zmajstrovať originálny záhonový lem na balkón a terasu – zo starého riadu? Alebo kvety v zaváracích pohárikoch, ktoré v nádobkách na korenie či v marmeládových pohárikoch vyzerajú tip-top? A ak ste sa už rozhodli, že túto jar si musíte bezpodmienečne zaobstarať novú výzdobu, má určite zmysel zamerať sa na nadčasovosť, aby sa nováčikovia, ktorí pribudnú do domácnosti, dali použiť aj ďalšie a ďalšie sezóny.

Šesť jednoduchých trikov na dekorácie na jar 2023

Zmena farieb

Miestnosti v byte či v dome sa môžu vďaka farbám rýchlo ocitnúť v novom svetle. Namiesto toho však, aby sme všetky steny museli prácne premaľovať, o úžasný efekt sa postarajú aj malé a jemné prvky – napríklad ak vymeníme poťahy na vankúšoch alebo na gauči. Zatiaľ čo počas chladných mesiacov roka nám majú čo povedať príjemné teplučké materiály a tlmené tóny, dekorácie na jar 2023 sa koncentrujú na svetlé farebné odtiene a ľahké vzdušné látky, ako napríklad na viskózu, ľan či bavlnu. A mimochodom: Poťahy si môžete bez väčšej námahy vyrobiť aj vlastnoručne – a dokonca aj bez šijacieho stroja. DIY blogy sú tým správnym miestom, kde nájsť skvelé návody, ako na to.

V plnom rozkvete

Áno, nie je tajomstvom, že akonáhle do našich domácností vstúpia čerstvé jarné kvety, vstúpi do nich aj jar. Naranžujte do váz z priehľadného skla hŕbu iskerníkov (práve je ich sezóna) a tulipánov, zoskupovanie predsa patrí ku kráse, však? Alebo čo tak prísť s niečím úplne novým? Napríklad kvety v sklenených nádobách. Vložte do sklenenej nádoby väčšie množstvo rôznych druhov kvetov a naplňte ju vodou. Dbajte pri tom na to, aby sa vo vode nerobili bublinky – kvety si tak svoju nádhernú pýchu udržia po dlhší čas. Tip: Kvety s hustými hlávkami, ako je napríklad iskerník dodajú jarnej dekorácii naozaj ten správny šmrnc.

Vonné sviečky

Hneď, ako po dlhej zime po prvý raz zacítime kvetinovú vôňu alebo citrusové arómy, vieme, že: Jar je tu! Tento pocit si ale vieme celkom jednoducho priniesť domov aj s vonnými sviečkami. Najlepší spôsob, ako to docieliť, je rôzne vône skombinovať – ruža úžasne ladí s pomarančom alebo jazmínové nóty s citrónom. Teraz stačí už len položiť sviečky na stôl a vdychovať jar plnými dúškami so šálkou čaju a dobrou knihou.

Papierové dekorácie

Od nenápadných maličkých až po nápadne veľké, od čistých jednoduchých až po krásne hravé, v pastelových tónoch a žiarivých farbách – papierové dekorácie sú vždy vítaným svadobným hosťom, a to nielen v lete. Najmä na jar sa postarajú o ľahkosť v domácnostiach mnohotvárne závesy – ako moderné dekorácie veľkonočného kríka alebo ako pekná závesná ozdoba v okne. Ak by ste svoju kreativitu chceli otestovať sami: Na YouTube nájdete kopec návodov na uskutočnenie vášho individuálneho DIY projektu.

Prirodzené bytové elementy

Dekorácie na jar 2023 využívajú najmä prírodné materiály, ako je drevo, kameň alebo sušené kvety. Pridávajú sa k nim drobné dekoratívne predmety z hliny a porcelánu, najmä vtáčiky a huby, ako aj prírodné vlákna v ich najrozmanitejších podobách. Veľkej obľube sa teší ratan, ktorý tento rok prezentuje novú a modernú stránku tohto materiálu. Prírodné dekorácie sú interiérovým žolíkom v každom ročnom období, ale práve na jar dodajú domácnosti tú správnu dávku sviežosti a útulnosti.

Nasávať slnko a byť šťastní

„Vpusťte dnu slniečko!“ – už pred viac ako dvadsiatimi rokmi nás skupina Die Fantastischen Vier v pesničke s rovnomenným názvom nabádala, aby sme zahodili starosti a namiesto toho dôverovali sile slnka. A mali veru pravdu: Medzitým mnohé štúdie ukázali, že tvorba hormónu šťastia, serotonínu, sa zvyšuje, len čo sa naše telo dostane do priameho kontaktu so slnečnými lúčmi. Urobme teda to, čo nám radí nemecká hip-hopová skupina: Jednoducho si sadnime na útulné slnečné miesto v byte a poriadne si to užívajme! Ale nezabudnime na dôležitú vec: opaľovací krém!