Active Beauty
Toto všetko dokáže vaša hubka na make-up

Mäkká a v tvare vajíčka

Toto všetko dokáže vaša hubka na make-up

Prekryť, kontúrovať a ešte omnoho viac: hubka na make-up je jednoducho všestranný talent! Existuje minimálne 7 dobrých dôvodov, prečo si zaobstarať práve hubku na make-up. 
Zázračná hubka v tvare vajíčka z dielne hollywoodskej vizážistky menom Rea Ann Silva dokáže naniesť podkladovú bázu, lícenku, korektor a ešte mnohé ďalšie a svoje dobré meno si vyslúžila naozaj opodstatnene. Hubky na make-up z dm sú vďaka svojej všestrannosti obľúbeným artiklom, a nie len u profesionálnych vizážistov.  

Zaoblená hubka s praktickou špičkou má v našich srdciach už dlho svoje stabilné miesto. A to naozaj oprávnene: pomáha nám pri nanášaní a zapracovávaní, stará sa o nižšiu spotrebu toho ktorého produktu a vďaka nej máme poruke aj ďalšie efektívne triky. Ste zvedaví, ktoré? To sa dozviete tu.
 

7 dobrých dôvodov, prečo používať hubku na make-up


1. Spotrebujeme menej podkladových báz, make-upov a podobne

Hubka na make-up nám pomáha, aby nám naše kozmetické produkty vydržali dlhšie. Dokáže to, pretože ju pred použitím navlhčíme. Jednoducho hubku podržte pod tečúcou vodou kým úplne nenasiakne, potom ju dobre vyžmýkajte a jemne vysušte uterákom. Tým sa uzatvorí jej štruktúra a produkt, ktorý ňou plánujete nanášať, tak lepšie priľne na povrch hubky a nevsiakne do jej vnútra, ako je to pri bežných kozmetických penových aplikátoroch.
 

2. Hubka na make-up v tvare vajíčka: Dokonalý tvar, ktorý ulahodí každému

Hubka na make-up je sama o sebe, čo sa flexibility týka, taký malý zázrak. Široké strany bez akýchkoľvek rohov sú úžasné na bezchybné nanášanie podkladových báz či BB krémov, s hubkou nehrozia žiadne farebné mapy alebo fľaky na tvári. Špic hubky je zasa perfektným partnerom, ak sa jedná o prekrývanie určitých menších miest na pleti. S trochou zručnosti sa pomocou hubky na make-up dajú dokonca krásne nalíčiť oči, napríklad v štýle smokey eyes. Okrem toho sú v ponuke dm aj menšie hubky na make-up, ktoré boli špeciálne vyvinuté na nanášanie make-upu s kamuflážovým efektom.  
 

3. Menej lesku ako pri nanášaní prstami

Mnohí z nás si podkladovú bázu radi nanášajú prstami. Vďaka prirodzenému mastnému filmu pokožky sa však potom pleti dostáva viac lesku, ako si v skutočnosti prajeme. S hubkou na make-up však bude výsledný efekt krásne matný a bez fľakov. 

4. Skvelá pridaná hodnota hubky na make-up: čistenie pleti 

Hubka na make-up nepomáha skvele len pri rovnomernom nanášaní make-upu, odstraňuje tiež z pleti nečistoty a odumreté kožné bunky. A tým dostávajú červenú zápaly či rôzne vyrážky, fľaky a iné nečistoty pleti. Dôležité pri tom je, aby sa na čistenie pleti používala hubka vždy v top čistom stave. Potom už len na ňu stačí naniesť trošku čistiaceho pleťového mlieka a vyutierať ňou tvár. Hubku po čistení pleti vždy dôkladne umyte, najlepšie mydlom alebo jemným šampónom. Tip: hubka na make-up sa odporúča meniť každé tri mesiace.  
 

5. Konečne samoopaľovanie bez šmúh

Rovnomernosť nanášania nie je dôležitá len pri skrášľovacích produktoch typu make-up a podkladová báza. Jednoznačne ho oceníte aj pri samoopaľovacích prípravkoch, tam teda šmuhy a pásiky rozhodne nikto nepotrebuje. A na toto dokonale poslúži hubka na make-up. Špeciálne na miesta, ako je napríklad pokožka medzi prstami poslúži hubka v tvare vajíčka ako skutočne dobrá pomocníčka, pretože sa poľahky dostane aj na menej prístupné miesta. A skvele sa hodí aj na kontúrovanie tváre.
 

6. Prirodzená fixácia púdru s hubkou na make-up v tvare vajíčka  

Pomocou zázračného vajíčka sa dá tiež docieliť, že make-up look dlhšie vydrží. A takto na to: navlhčite hubku a napudrovanú pleť ňou jemne preklepkajte. Jemné a postupné uvoľňovanie vlhkosti make-up krásne zafixuje.
 

7. Hubka na make-up dokáže ešte viac

Hubku na make-up milujeme aj preto, že nám je pri mnohom nápomocná. Veľmi rýchlo a jednoducho ňou totiž môžeme nanášať aj olej na nechty, vyčarovať pomocou nej na nechtoch ombré (farebný lak nanášajte hubkou do základného), rýchlo a efektívne sa ňou odlíčiť a v núdzových prípadoch sa ňou dá vyčistiť obrazovka mobilu. No jednoducho, také beauty srdiečko! Čo viac človek môže chcieť!