Active Beauty
Líčenie v zlatej: vstúpte do nového roka očarujúca

Shine bright

Líčenie v zlatej: vstúpte do nového roka očarujúca

S dokonalým zlatým líčením na očiach, perách, nechtoch a samozrejme aj na pleti sa Vianoce stanú absolútnym highlightom roka. Zlatá farba je však vhodná aj na iné udalosti, stačí sa len riadiť našimi tipmi.   
Dekoračné vianočné svetielka, adventný veniec, vianočné gule a ozdoby: na Vianoce sa všetko krásne blyští ako o preteky a to nehovoríme len o vianočných dekoráciách! Pokojne môžete zažiariť aj vy, s make-upom a párty outfitmi. Pýtame sa: v čom spočíva gold-glam look?     
 

Je vhodné nosiť líčenie v zlatej farbe počas celého roka?   

Určite! Na make-upe v zlatej je úžasné práve to, že raz ste rockerka, inokedy  zas očarujúca kráska alebo sa s ním môžete naladiť na elegantný štýl.
 

Hodí sa zlatý make-up každej z nás?

Áno, tento odtieň zvýrazní akúkoľvek farbu očí, či už ste modroočka alebo hnedoočka alebo sa na svet pozeráte mačacími zelenými očami. Zlatý make-up tiež nie je otázkou typu pleti. Hodí sa jednoducho každému. Ak ste svetlejší typ, siahnite po chladnejších odtieňoch zlatej, naopak tmavší typ pleti si priam žiada teplé zlaté podtóny.
 

Ako bude vyzerať váš osobný vianočný look?

Pri líčení môžete použiť zlaté očné tiene a look eventuálne zvýrazniť čiernymi očnými linkami. Na pery naneste červený rúž. Tento kontrast ideálne ladí k zlatému líčeniu očí!


 

Líčenie v zlatej: očné tiene, rozjasňovač a lak na nechty

 

Zlaté očné tiene

Nezáleží na tom, či si vyberiete trblietavé púdrové očné tiene alebo výraznejšie metalické tiene na oči. Žiadny iný vzhľad vás nedokáže tak bleskurýchle rozžiariť! Pri zlatom líčení je dôležité v prvom kroku aplikovať na očné viečka primer, ktorý ideálne predĺži výdrž make-upu. Mimoriadnou krycou schopnosťou sa vyznačujú vysoko pigmentované očné tiene, ktoré je najlepšie naniesť na viečka plochým štetcom. Teraz je rad na trošku trblietavého gélu, ktorý je vhodné naniesť len nad pohyblivú časť viečka. Vďaka tomu sa vyhnete usadzovaniu čiastočiek v záhyboch viečka.

 

Zlaté očné linky

Nakoľko je pri zlatých očných linkách okamžite vidieť čo i len najmenšiu chybičku krásy, na nanesenie dokonalých liniek by ste si mali vyhradiť naozaj dostatok času. Je samozrejmé, že prax z vás urobí profesionálku! Očné linky sú krásne, ak si najprv potiahnete linky nad celou líniou mihalníc a až potom sa povenujte krivkám na každom krídelku.

Tip: Zelené očné tiene sú nádherné, ak ich skombinujete so zlatými očnými linkami.


Zlatý rozjasňovač

S rozjasňovačom sa dajú dosiahnuť nádherné efekty. Túžite po zlatom make-upe? Tu je návod: naneste pár kvapiek rozjasňovača na chrbát nosa, na oblúčik nad hornou perou a do vnútorných kútikov očí a prstami ho zapracujte. Na zvýraznenie určitých partií tváre použite strieborné odtiene alebo o niečo teplejšie tóny, nie je nutné ísť až do ,,príliš zlata“.

 

Zlatý lak na nechty

Najrôznejšie odtiene rosé gold či bieleho zlata, v kombinácii s inými farbami – alebo predsa len nechty v štýle Indie nails ozdobené nálepkami? So zlatom je možné aj to nemožné. Ak ste skôr za niečo nenápadnejšie, stavte na „minimálnu manikúru.“ Na béžový či nude základ dokreslite jemné zlaté čiaročky alebo bodky. Francúzska manikúra so zlatými špičkami je niečo ako náš osobný highlight. K tomu už len doladiť decentný outfit, zlaté šperky – a krásne nablýskaný vianočný look je tip-top!