Active Beauty
Make-up looky: pestré je v kurze!

Vo víre farieb

Make-up looky: pestré je v kurze!

Konečne sa môžeme poriadne nalíčiť: dovolené je všetko, čo sa vám páči, či už farebné obočie alebo trblietky na perách.  
 
Kvôli Covidu a s tým súvisiacemu homeofficu sme sa dlho držali bokom od líčenia a make-upu. No s tým je teraz koniec: túžime opäť vniesť do našich životov viac farieb! Pri výraznom make-upe však ide o správne zladenie a kombináciu farieb. Aby to nevyzeralo tak, že ste na seba naplácali jednoducho všetky farby naraz, vybrali sme pre vás tieto tri looky:


3 looky a make-upy

Trblietky na perách

Táto jeseň sa bude niesť v znamení pier s trblietavými čiastočkami. Ak chcete, aby vám krásne trblietavé pery aj dlho vydržali, je mimoriadne dôležité im vopred venovať patričnú starostlivosť.
 
Aby boli pery hebké a vláčne, žiadajú si rozmaznať peelingom. Stačí ho nechať na perách zhruba minútku pôsobiť a zvyšky potom odstrániť kozmetickou utierkou. Následne na pery nanesieme farbený rúž. Dobrou voľbou bude vždy krikľavá červená, napríklad rúž na pery od s-he colour & style. Na dokonalé zvýraznenie kontúr sa zas hodí kontúrovacia ceruzka na pery od trend IT UP.
 
Akonáhle sú pery dokonale nalíčené, mali by sa aj zatrblietať – buď farebným alebo bezfarebným leskom na pery, na ktorý sa potom do stredu pier nanesú voľné trblietavé čiastočky, ktoré už len stačí rozotrieť pritlačením hornej pery o spodnú. Výborne sa na to hodia trblietky na tvár a telo od NYX PROFESSIONAL MAKEUP, a to v rôznych farbách. Očný make-up potom môže zostať skôr zdržanlivý, v nude odtieňoch.
 

Farebné obočie ako úchvatná dominanta tváre

Farebné obočie bolo na predvádzacích mólach povýšené do kategórie „must-have 2021“: žiari plejádou farieb od modrej a zelenej až po pastelové farby a dokonca platinovú. A takto docielite úžasný look, stačí dodržať len pár krokov:
 
Najprv si vytrhajte obočie do požadovaného tvaru. V tejto fáze je celkom na vašej vôli a chuti, aké obočie sa vám páči, či skôr naturálne – heslo „undone brows“ – alebo ste skôr za look s dokonale upraveným obočím. Ak ste majiteľkou blond a veľmi bledého hnedého obočia, má to svoje výhody, úprava obočia si tu totiž nevyžaduje žiadne ďalšie prípravy. Hnedé až dočierna sfarbené obočie je nutné najprv odfarbiť alebo minimálne zosvetliť.
 
Potom si zvoľte preferovanú farbu na vlasy, napríklad ružovú alebo zelenú, a naneste ju na obočie. Ak nie ste hneď zrelá na zafarbenie obočia farbou, avšak túžite tento efekt jednorazovo vyskúšať, môžete namiesto farby použiť na obočie očné tiene, napríklad paletku očných tieňov ULTIMATED EDIT od NYX PROFESSIONAL MAKEUP.
 
pigmentovaním začnite vždy len jemne, pridávajte len krôčik po krôčiku dovtedy, kým nedosiahnete požadovanú intenzitu. Dominantu tváre potom zapečaťte fixačným gélom na obočie.  
 
Pri výraznom líčení obočia si na očiach a perách vystačíte aj s tlmenými farbami. Avšak tie odvážnejšie z vás môžu make-up tváre prispôsobiť pestrému obočiu - napríklad neobvyklými farebnými kombináciami, ako napríklad ružové obočie a oranžové očné tiene či zladené červené pery s obočím rovnakej farby.


Výrazne nápaditý očný make-up!  

Na docielenie dramatického looku nie je koniec koncov nič lepšie ako výrazné farby. Čo je však dôležité: musia byť nanesené naozaj precízne. 
 
Aby výrazné očné tiene aj dlho vydržali, ležali na viečkach rovnomerne a neusádzali sa v ich záhyboch, ideálne je pred ich nanesením použiť bázu pod očné tiene. Aplikujte ju štetcom od hornej línie mihalníc smerom k vonkajšej časti obočia a po nanesení ju zafixujte púdrom.
 
 
Následne si vyberte jednu farbu z paletky neónových očných tieňov a naneste ju na časť viečka. Napríklad si ich môžete naniesť len od stredu viečka smerom von, ale tiež pozdĺž spodnej línie mihalníc.
 
Tie odvážnejšie z nás skombinujú dve dominantné farby, ako oranžovú a ružovú a vytvoria tak pomocou make-upu look s takzvaným wow efektom! Ak viac inklinujete k decentnejšiemu vzhľadu, môžete si pomocou jemného štetca a výrazných farieb tieňov vyčarovať na viečkach aj očné linky.