Active Beauty
Obočie: 5 wow trendov

Obočie ako dominanta tváre

Obočie: 5 wow trendov

Obočie sa už dávno stalo symbolom krásy: nech sa páči, ponúkame vám najnovšie trendy úpravy obočia! Avšak malinký háčik: „preúžasné insta – obočie“ je už dnes pasé.
Móda rokov deväťdesiatych teraz zažíva obrovský revival, no čo sa týka obočia, je čas s týmto trendom rokov minulých skoncovať: pretože čakanie na to, kým obočie vytrhané na ultra tenké pásiky opäť dorastie, je skutočne nekonečné. A rýchlo radšej zabudnite aj na dokonale vymaľované tmavé „insta-obočie“!    
 
Aj keď sa opäť dostáva do popredia trend úpravy obočia à la „undone brows“, na patričnú a vhodnú starostlivosť o obočie zabúdať určite netreba. A nezáleží na tom, či máte obočie prirodzene úzke, husté alebo vám chĺpky obočia rastú nepravidelne: nástroje ako pinzeta, štetec, ceruzka a gél na obočie sú úžasní pomocníci na ceste za pekne orámovanou tvárou. „O ideálnom tvare obočia hovoríme, ak sú prvé dve tretiny obočia rovné a posledná tretina sa zvažuje smerom nadol,“ hovorí trénerka kvality pre dm, Madelaine Sommerlatová. Obočie si preto vyžaduje pozornosť a jeho úprava by mala mať pevné miesto v každodennom skrášľovacom rituáli.


5 trendov v úprave obočia

Trend 1: Bushy Brows

Husté hrubé obočie je aktuálne úplne in. A tie z nás, ktorým ich do vienka nenadelila príroda, môžu jednoducho siahnuť po trikoch skrášľovacieho priemyslu. Séra na obočie s obsahom vitamínov podporujú pri pravidelnom používaní rast chĺpkov. Čo sa týka farby, napomôže vám ceruzka či púder na obočie. Ale prosím, nefarbite si obočie veľmi natmavo. Orientujte sa skôr na svoju prirodzenú farbu.    
 
„Bohaté obočie pôsobí náramne prirodzene. Čo sa týka jeho tvaru, nemala by to byť však úplná divočina. Ak nejaký ten chĺpok vyčnieva z upravenej línie, najlepšie ho je vytrhnúť pinzetou so šikmou špičkou,“ hovorí Madelaine Sommerlatová.


Trend 2: Obočie v top tvare

Akoby rámuje tvár. A predsa sem tam chĺpky vyčnievajú z radu a týčia sa na všetky svetové strany. Tým, ktorým sa zdá každodenné tvarovanie a úprava obočia príliš namáhavá a ktorí by sa radi s dokonalým obočím už budili, sa toto želanie môže splniť prostredníctvom liftingu obočia. A žiadny strach, rezanie sa tu nekoná!    
 
Madelaine Sommerlatová: „Lifting má podobný efekt ako trvalá ondulácia. Tento chemický proces láme v chĺpkoch disulfidové mostíky a natrvalo mení spôsob ich usporiadania.“ Tým sa obočie keratínovou emulziou „laminuje“ a jeho štruktúra sa opäť dopĺňa. Účinok má trvácnosť rovnajúcu sa dĺžke životného cyklu chĺpkov obočia, čo je približne štyri až sedem týždňov.

Trend 3: Ombré obočie

Ombré look? Ale to nám je nejaké povedomé, nie? Čo sa týka úpravy vlasov, ombré sa radí k najobľúbenejším technikám farbenia vlasov. Na vrchu prirodzené a  ku končekom zosvetlené: tento módny trend sa teraz v lete ujal dokonca aj pri obočí. Prirodzený odtieň chĺpkov, ktoré vyzerajú ako vyblednuté od slnka, sa zvýrazní púdrom.
 
Dôležitý je pri tom púdrový finish. Najlepšie sa dá dosiahnuť pomocou púdru na obočie od dm. Rozdielne odtiene nanášajte na obočie so štetcom s jemnými štetinkami. Farebný prechod spočíva vo svetlejšej farbe na začiatku obočia, pričom do tmavšieho odtieňa prechádza smerom ku jeho koncom. Ombré nielen opticky vyrovná nerovnosti, ale dodá aj krásne kontúry.


Trend 4: obočie pestré ako dúha

Ak je obočie nalíčené pestrými farbami, stáva sa jednoznačným prejavom individuality. Jasným vzorom pre takýto make-up obočia sú techno baby rokov deväťdesiatych. Geniálny look dosiahnete vtedy, ak farbu obočia doladíte s rúžom. A prečo pre zmenu nevyskúšať ružovú?  
 
Nie tak nápadne, ale aj tak nemenej cool pôsobí make-up, ak výraznú farbu nanesiete na obočie zo strany vnútorného kútika a smerom k vonkajšiemu kútiku prejde pestrý odtieň do prirodzenej farby. Madelaine Sommerlatová: „Kontúrovacie ceruzky dokážu oveľa viac ako len orámovať pery. Sú skvelé aj na obočie, pretože vďaka svojej mastnejšej konzistencii dokážu tiež zafixovať aj obočie. A v kombinácii s farebnou maskarou vyzerajú jednoducho úžasne!“
 
Mimoriadne vychytené na bujaré párty je práve obočie v štýle „rainbow“, hrajúce rôznymi farbami. Odborníčka z dm tu odporúča: „Na obočie najprv naneste korektor a na takomto základe môžete pokračovať s farebnými očnými tieňmi. Dajú sa potom ľahšie zapracovať a vďaka ich lepivému podkladu farby aj dlho vydržia.“


Trend 5: ak tvarovať obočie – vytrhávať alebo voskovať?

Hoci pinzeta patrí k základnej výbave každej kozmetickej skrinky v kúpeľni, vytrhávanie obočia nie je každému príjemné. Nejednému z nás pri vytrhávaní  chĺpkov obočia nad viečkom vyhŕknu do očí slzy. Rýchlejšia metóda s pridanou hodnotou dlhotrvácnosti efektu je voskovanie. „Pri vytrhávaní chĺpkov je ťažké zachytiť pinzetou jemné chĺpky, voskovanie je naopak zamerané aj na tie najjemnejšie chĺpky, odstráni ich bez problémov,“ vysvetľuje Madelaine Sommerlatová.      
 
V kozmetických salónoch sa používa najmä teplý vosk. Praktickou alternatívou na doma sú depilačné pásiky so studeným voskom, v tvare „zlatého rezu“ (dve tretiny rovné a zvyšná tretina so sklonom smerom nadol). Opatrne by ste s voskom mali narábať len v prípade, ak máte výrazne ochlpenú tvár. V tomto prípade je prospešnejšie chĺpky vytrhávať, inak by obočie mohlo tvarovo vyzerať ako šablóna.