Active Beauty
Zhodiť z brucha? 4 tipy, ako si to uľahčiť

Dajte na pocity

Zhodiť z brucha? 4 tipy, ako si to uľahčiť

Zmrzlina, pizza a leňošenie na pláži? Človek ani nevie ako a hneď je o pár kíl ťažší, čo najviac vidieť na bruchu. Ponúkame vám tipy, ako efektívne schudnúť z brucha.    

Zhadzovanie z bruška – holá pravda

Hneď na úvod holá pravda – fakt, že je možné schudnúť len z určitej časti tela, napríklad len z brucha, je mýtus. Ak človek schudne, schudne celkovo a vidieť to na celom tele. Okrem toho je každý človek iný – nie každý chudne rovnako rýchlo alebo rovnako veľa. Práve preto nemá význam porovnávať sa navzájom. Každý jeden z nás má inú stavbu tela a aj rozdielne fungujúci metabolizmus. A žiaľ, neexistujú ani zázračné lieky alebo zaručené triky na úspech. Nestačí, ak pridáme do jedál trochu štipľavého korenia a tuk na bruchu sa jednoducho sám od seba rozpustí. Také ľahké schudnúť z brucha nie je.  
 
Máme pre vás štyri tipy, ako ľahšie zhodiť z brucha.


1. Strava, ktorá brušku lahodí

Máte krátko pred dovolenkou a jediné riešenie vidíte v okamžitom nasadení diéty? To nie je najlepší nápad a zväčša končí jojo efektom. Aby náš metabolizmus fungoval správne, naše telo potrebuje vyváženú stravu. Je nutné dbať na to, aby bolo zásobované dostatkom vitamínov. Pre organizmus sú popri tom mimoriadne dôležité vitamíny skupiny B, vitamín C a zinok, ako aj vitamín D – práve tie stimulujú látkovú výmenu. Práve nedostatočný príjem vitamínov často vedie k návalom hladu a nesprávnym stravovacím návykom. Ideálne je nastaviť si vyvážený jedálniček. Aby ste došli do správneho cieľa a tuku z brucha sa zbavili dlhodobo, požiadajte o radu výživového poradcu či poradkyňu.  


2. Dajte na svoje pocity

Aspoň raz dajte na svoj vnútorný pocit! Pri chudnutí je nápomocné venovať pozornosť svojmu telu: venujte pozornosť signálom hladu či nasýtenia, ktoré vám telo vysiela, a vždy si nájdite čas najesť sa. Vychutnajte si každučké sústo a ak pocítite nasýtenie, ďalej už nejedzte. Pomaškrtiť si samozrejme môžete, avšak radšej po menších porciách, ktoré si vedome vychutnáte. Zakážte si návyky typu maškrtenie medzi jedlami alebo napchávanie sa snackmi. Snažte sa radšej do svojich životov zaviesť nové dobré návyky – napríklad prijímať dostatok tekutín alebo sa pravidelne venovať športu. 

3. Dostatok tekutín

Dbajte na to, aby ste prijímali dostatok tekutín a vyhýbajte sa požívaniu sladkých nápojov. Keď sa počas horúcich dní potíme, naše telo si vyžaduje väčší príjem, aby bolo zásobovanie vodou vyvážené. Mnoho ľudí, ktorí riešia problémy s hmotnosťou, si zamieňajú smäd s hladom. Ak však prijímame dostatok tekutín, ušetríme zbytočné kalórie a chudnutie z brucha pôjde ľahšie. Mať poruke fľašu s vodou je dôležité obzvlášť pri vykonávaní športu. V záujme ochrany životného prostredia používajte podľa možnosti udržateľné opakovane plniteľné fľaše. Ak však siahneme predsa len po plastovej fľaške, následne ju samozrejme zrecyklujete. 


4. Hurá za športom

Máte doma permanentku do fitka, no napriek tomu ju nevyužívate? No, neteší to peňaženku ani naše telo. Aby ste dosiahli pri chudnutí z brucha dlhodobý úspech, mali by ste si nájsť druh športu, ktorý vás naozaj baví a ktorý budete radi praktizovať aj pravidelne. Nasledovné druhy športov sú skvelé na formovanie stredu tela, predstavujú totiž dokonalý tréning na posilňovanie brucha.   

Hula-Hoop
Ak túžite po štíhlom páse, úžasné výsledky sa dajú dosiahnuť cvičením s hula hoop kruhom. Jednak je to zábava a jednak úžasné cvičenie na posilnenie a zhodenie z brucha, a keď cvičenie sprevádza ešte aj dobrá hudba, nudiť sa pri ňom určite nebudete..

Plávanie
Na posilnenie brušného svalstva sa ideálne hodia vytrvalostné športy. Počas leta sa ako skvelá možnosť ponúka plávanie. To sa dokonca odporúča aj ľuďom s nadváhou, pretože si pri športe nezaťažujú kĺby. A voda má na telo príjemné masážne účinky – tak prečo sa nepreplávať do dobrej formy?

Outdoorové športy  
Pohyb na čerstvom vzduchu je príjemný hlavne počas teplejších dní v roku. Dajte sa odteraz na viac outdoorových športov, vďaka ktorým bude chudnutie z brucha oveľa jednoduchšie. A je úplne jedno, či sa budete len tak prechádzať po okolí a naháňať denne čo najviac krokov, cvičiť s vlastnou váhou alebo si pôjdete zabehať – naše telo jednoducho potrebuje pohyb na čerstvom vzduchu.

Joga a pilates v parku 

Ak sa neviete na šport dostatočne namotivovať sami, najlepšie bude pridať sa k už zabehnutej skupinke. Trénovať v spoločnosti iných je rozhodne väčšia zábava! V lete sa v najbližších parkoch či pri jazerách konajú pravidelné hodiny jogy či pilatesu. Jednoducho vezmite podložku na cvičenie a ide sa na to. Joga, ako aj pilates krásne formujú telo a stimulujú správne fungovanie metabolizmu. Okrem toho vám však môžu pomôcť opäť nájsť svoj pás.    

A v neposlednom rade: stres odložte nabok a načúvajte svojim vnútorným pocitom. Pravidelne sa zastavte, vypnite a určite si nezabudnite vychutnať oddych a šálku dobrého čaju. Žalúdočný čaj upokojí žalúdok a uchráni vás pred jedením zo stresu.