Možno sa nepovažujete za zimného športovca, pretože nechodíte na skialpy ci lyže. Zatial. Pretože beh na lyžiach sa môže stat vaším novým oblúbeným zimným športom.

Pät dôvodov, preco vyrazit na bežky

1. Bežkovanie ako severský tréning celého tela

Bežkovanie je zimný šport, ktorý je výzvou pre celé telo a pri ktorom môžete optimálne trénovat svoju vytrvalost. Okrem toho sa pri klasickom bežkovaní trénujú nohy a ruky. Na to, aby ste sa krásne klzali po trase, je potrebná dobrá koordinácia a rovnováha. Tréningový úcinok zimného tréningu by sa nemal podcenovat. Ak vela beháte na lyžiach, mali by ste sa uistit, že prijímate správne živiny. Najmä na zaciatku môže nezvycajný pohyb spôsobit aj bolest svalov.


2. Zdravá aktivita

Ako zdravý je beh na lyžiach? Je to vítaná zmena oproti práci v kancelárii a je nevyhnutná pre zdravie každého z nás. Cvicenie na cerstvom vzduchu a slnenie sú dôležité pre posilnenie imunitného systému, najmä v zime. Najmä preto, že v zime máme ovela menej slnka, a preto klesá hladina vitamínu D. Bežecké lyžovanie sa hodí. Je to dobré aj pre náš imunitný systém: monotónny pohyb nám umožnuje uvolnit sa od práce a spolu s casom stráveným na cerstvom snehu v prírode prináša úlavu od stresu. To je dalšia výhoda pre náš imunitný systém v zime.