Active Beauty
Pomalý sex: ako si znovu užívať partnera či partnerku

Náš čas

Pomalý sex: ako si znovu užívať partnera či partnerku

Všetko rušivé sa zo spálne vytratí a vyženie. Pozornosť sa plne sústredí na vás a partnera či partnerku. Ak si chcete spoločný čas ešte viac užiť, robte veci pomalšie.

Slow Sex – vedomý a pomalý

Myšlienka výkonu nemá v posteli počas pomalého sexu miesto! V našom každodennom pracovnom živote sme celý deň vystavovaní výzvam. Ciele sa musia dosiahnuť a zoznamy úloh sa musia čo najrýchlejšie dokončiť. Počas dňa sme teda veľmi prispôsobení efektivite. Aj po práci musíme čo najrýchlejšie stihnúť čo najviac. Musíme si niečo vybaviť, kým sa zatvoria obchody, alebo trénovať na ďalší maratón, kým sa vonku zotmie. Ak celý deň pretekáte s časom, večer je zvyčajne ťažké prepnúť na pomalší režim.

Tlak na výkon a apatia

Často sme pod veľkým tlakom, aby sme počas sexu podávali výkon. Samozrejme, že chceme druhú osobu uspokojiť a priviesť ju k orgazmu. Strach zo zlyhania a stres môžu viesť k tomu, že sa nevieme uvoľniť, niekedy ani pokračovať. Navyše máme často toľko starostí, že na sex myslíme len preto, že by sme už mali. Tu prichádza na scénu pomalý sex! Pomalý sex nie je zameraný na konkrétny cieľ, ako je vyvrcholenie alebo dokonalé zvádzanie. Je to o cítení a objavovaní druhej osoby bez akéhokoľvek skrytého zámeru.

Uniknite nudnej rutine: pomalým sexom

U dlhodobých párov sa počas sexu časom vytvorí rutina. Presne poznáte partnerove erotogénne zóny, viete, čo vedie k želanému vzrušeniu a vyvrcholenie dosiahnete v krátkom čase (takmer ako návod krok za krokom). Sex má potom niečo takmer funkčné, rutinu, ktorá sa dodržiava pred návratom k dennej rutine. Niektoré páry sa snažia vytvoriť si viac vzrušenia sexuálnymi hračkami, hrami na role a podobne, keď sa v posteli nudia. Pomalý sex je protikladom k tomu - nejde o to, aby ste do postele vniesli ešte viac stimulácie zvonku, ale aby ste sa sústredili výlučne na svojho partnera.

Odpojte sa a vytvorte priestor pre osobný čas

Hračky domácich miláčikov či detí sa povaľujú okolo, priatelia a rodiny sa hlásia o pozornosť a pracovný notebook je vždy nadosah ruky. To nevytvára romantickú náladu. Venujte čas vytvoreniu vhodnej atmosféry a odstráňte zo svojho zorného poľa všetko, čo vás stresuje. Vypnite zdroje rušenia, ako sú smartfóny a televízory. Vyhraďte si tiež mimoriadne dlhý časový úsek pre vás dvoch, aby ste sa mohli skutočne venovať pomalému sexu.

Tip: Vyskúšajte digitálny detox vo svojom vzťahu častejšie. Keď je menej vonkajšej stimulácie, vedie to k oveľa väčšiemu množstvu spoločného maznania. To je tiež dôležitým faktorom pomalého sexu: ide o plné sústredenie sa na druhú osobu a skutočnú prítomnosť.

Opatrne vnímajte záchvevy tela

Jednoduché prirovnanie: ste hladní a rýchlo zhltnete nekvalitné jedlo z rýchleho občerstvenia. Ale ste potom naozaj plní? Možno. Ale stále ste nejedli udržateľne. Aby nás sex skutočne napĺňal, rýchlovka nie je riešením. Pomalý sex sa naopak zameriava na zmyslové vnímanie, podobne ako keď si na dobré jedlo nájdete čas a vychutnávate si ho všetkými zmyslami. Zážitok je potom oveľa uspokojivejší a trvalejší.

Diana Richardson píše, že okrem vedomého sústredenia sa na každý jednotlivý fyzický dotyk ide aj o to, aby ste sa spojili so svojou partnerkou či partnerom. Dobrým začiatkom môže byť partnerská masáž so zmyselným masážnym olejom. Byť prítomný v danom okamihu, to funguje aj pri masturbácii, aby ste znovu a znovu objavovali svoje vlastné telo. Veď kto hovorí, že pomalý sex nemôže prebiehať aj ako sólo sex?

Objavte najcitlivejšie pozície pre pomalý sex

Ak teraz premýšľate, ktorá poloha je najlepšia na pomalý sex, na chvíľu sa zastavte. Chcete opäť poradiť, ako dosiahnuť najlepšie výsledky pri sexe. Reagujte, cíťte, čo je pre vás oboch či obe príjemné, a predovšetkým sa uistite, že dokážete bez problémov vydržať v tejto polohe dlhší čas. Priamy očný kontakt je tu tiež obzvlášť príjemný, aby ste vytvorili spoločné spojenie a nespojili sa len na fyzickej úrovni. Nie je to povinnosť ani záväzok, dohodnite sa na spoločných hrách pred spaním tak, ako to momentálne obaja cítite. Nevracajte sa hneď potom do každodenného kolotoča, nájdite si čas na vedomú rozlúčku a prechod do, dúfajme, spomaleného dňa.


Naše tipy pre pomalý večer:

Zvýši citlivosť žien

Stimulačný gél Intense Orgasmic od durex

Kúpiť online na mojadm.sk

Uvoľní napätie a zbaví stresu

Telový a masážny olej od Saloos

Kúpiť online na mojadm.sk