Active Beauty
Posilňovače imunity môžu zabrániť prechladnutiu

Sila prírody

Posilňovače imunity môžu zabrániť prechladnutiu

Najmä na začiatku chladnej sezóny sa v škôlkach, školách a na pracoviskách objavujú nepríjemné prechladnutia a s nimi kašeľ, nádcha, bolesti hrdla a chrípke podobné infekcie. Aby sme zabránili udomácneniu patogénov v našom tele, spoliehame sa na posilňovače imunity. Proti infekčným ochoreniam sa môžete dobre vyzbrojiť týmito prírodnými účinnými látkami.

Týchto sedem posilňovačov imunity vám môže pomôcť predísť ochoreniam:

Prechladnutie je otravné a nepríjemné. Akonáhle sa prechladnutia chytíme, chceme sa ho rýchlo zbaviť a cítiť sa opäť lepšie pomocou domácich prostriedkov proti prechladnutiu. Tieto prostriedky na posilnenie imunity môžu v prvom rade pomôcť predísť infekcii:

1. Brusnice

Kanadské červené bobule sú skutočné vitamínové bomby. Najmä ich vysoký obsah vitamínu C posilňuje našu obranyschopnosť. Brusnice tiež stimulujú vlastnú produkciu protizápalovej kyseliny acetylsalicylovej.

2. Kurkuma

Žltý prášok je silný antioxidant a chráni pred voľnými radikálmi a inými negatívnymi vplyvmi prostredia, ktoré oslabujú náš imunitný systém. Bielkoviny obsiahnuté v kurkume môžu podporiť vlastnú imunitnú obranu organizmu a zabrániť infekciám.


3. Korene pelargónie

Pelargónia bola vždy prírodným liekom na infekcie dýchacích ciest, ako je akútna bronchitída, ale aj na zapálené dutiny. Sušené korene rastliny obsahujú antibakteriálne a antivírusové zložky a pôsobia aj expektoračne.

4. Moringa

Zázračný strom, ako sa moringa nazýva, sa považuje za jednu z najvýživnejších rastlín na svete. Obsahuje železo, vápnik, draslík, horčík, vitamíny C, A, E, vitamíny skupiny B a antioxidanty, ktoré podporujú imunitný systém a môžu mať protizápalový účinok.

5. Rakytník

Oranžové divoké plody obsahujú viac vitamínu C ako väčšina citrusových plodov, preto sú tieto malé bobule známe aj ako "citróny severu". Vitamín C a zinok v rakytníku chránia pred prechladnutím a podporujú hojenie rán.

6. Zázvor

Gingerol, štipľavá látka, ktorá dáva zázvoru jeho typickú chuť, má podobný účinok ako aspirín. Hľuza je tiež bohatá na éterické oleje. Zázvor sa používa na liečbu chrípky a bolesti v krku.

7. Spirulina

Táto mikroriasa alebo modrozelená riasa, je bohatá na železo, chlorofyl a betakarotén. Spirulina je tiež dobrým zdrojom rastlinných bielkovín. Farbivo riasy má antioxidačný účinok a posilňuje imunitný systém.