Active Beauty
Šiestimi jednoduchými krokmi k vlastnej vision board
Text: , Renate Sallaberger

Mám plán!

Šiestimi jednoduchými krokmi k vlastnej vision board

Poznáte svoje konkrétne ciele a želania? Bežte k svojej tabuli vízií - vision board. Vizualizácia je vytváranie mentálnych obrazov a príbehov o budúcich udalostiach. V šiestich krokoch vám poradíme, ako sa priblížiť k svojim cieľom. Nechajte sa inšpirovať - váš ďalší cieľ môže byť vzdialený len jedno poriadne plánovanie.

Vision Board – Čo stojí za týmto trendom?


Tabuľa vízií je koláž, ktorú si sami zostavíte z obrázkov, fotografií, ilustrácií, citátov alebo výrokov. Zvyčajne je farebná, niekedy jednofarebná. Niekedy udávajú tón obrázky a farby, inokedy slová. Všetky sú jedinečné, rovnako individuálne ako ich tvorcovia. Sú výsledkom tvorivej cesty do budúcnosti, vizuálnym vyjadrením života vlastnej duše preneseného na plátno alebo kartón.


Vision Board – V šiestich krokoch za novým životným plánom

Skôr, než začneme manifestovať, nemali by sme zanedbávať prípravu potrebných nástrojov tohto remesla. Časopisy, fotografie, nožnice a lepidlo - a môžeme začať!


1. Dobre sa nalaďte

Neponáhľajte sa, najprv si urobte pohodlie. Napíšte si zoznam 100 želaní. Jednoducho si počas 15 minút zapisujte každé želanie, ktoré vám spontánne napadne. To vám umožní myslieť vo veľkom a bez cenzúry. Skvelé cvičenie, ktoré vás priblíži k vašim túžbam a víziám.


2. Agónia voľby

Hľadajte obrázky pre svoje túžby: s chuťou listujte v časopisoch a magazínoch a vystrihujte si obrázky alebo texty, ktoré vás oslovujú. Pri lepení nástenky vízií by ste sa mali do seba vcítiť. Pri ktorých obrázkoch vám poskočí srdce?

3. Zostavte svoju vision board

Teraz vytrieďte obrázky, ktoré budú na tabuli vízií. Najlepšie je použiť pravidlo troch sekúnd. Ak chcete, môžete nástenku štruktúrovať aj podľa rôznych oblastí a životných štýlov.


4. Reflektujte

Pozorujte svoju hotovú tabuľu. Čo znamená? Aký z nej máte pocit? Kam ju zavesíte?


5. Sformulujte svoje ciele

Ktoré konkrétne ciele viete odvodiť z tabule? Aké sú prvé kroky, ktoré vás k týmto cieľom priblížia?


6. Face-to-face

Raz za štvrťrok sa oplatí pozrieť sa na tabuľu. Čo sa zmenilo? Priblížili ste sa už k svojim cieľom? Za čo som vďačný/komu som vďačný? Čo som sa naučil? Čo sa mi podarilo urobiť? Na čo som hrdý? Potrebujem urobiť korekciu kurzu?

Mimochodom: Ak radi zaznamenávate svoje myšlienky elektronicky, môžete použiť aj digitálne nástroje. Tieto aplikácie sú užitočné: