Active Beauty
Valentínske prekvapenia: 10 nápadov pre emotívne povahy
Text: Stephanie Lindner

Zo srdca

Valentínske prekvapenia: 10 nápadov pre emotívne povahy

Láska sa nedeje len 14. februára a ani cez darčeky. Ak ale máte chuť osláviť Valentína, nehanbite sa a smelo do toho.

Jeden tip hneď na úvod: Pri výbere darčekov sa orientujte podľa jazyka lásky - výber darčeka omnoho jednoduchší.

Našich 10 tipov na maličké darčeky pre tých, ktorí radi cítia

1. Kvety, ktoré vydržia dlhšie

Aj keď sa jedná o fairtrade kvety, rezané kvety majú v čase obdarovania za sebou zvyčajne už pekný kus cesty. Len čo sa však dostanú do rúk ako darček, radosť z nich trvá len krátko. Avšak keďže nám záleží aj na udržateľnosti, oveľa vhodnejším darčekom je kvetináčová rastlina. Kvetináč si alternatívne môžete vyzdobiť pokojne aj sami. A ak sa kvietku poskytne láskyplná starostlivosť, bude tento valentínsky darček robiť radosť ešte veľa rokov. Ďalšia alternatíva ku klasickej kytici kvetov: poukaz na tzv. „slow flower picking“ či po slovensky pomalý zber kvetov z ekologických kvetinových pásov.


2. Zažiť niečo spolu

Valentínsky darček, to nemusí byť vždy len niečo hmotné: zážitky sú predsa spomienky. Či už je to víkendový výlet alebo len večerné kino, spoločne strávený čas je to najkrajšie. Splňte dlhodobé prianie a vyberte kurz, ku ktorému sa daná osoba už dlhšie nevie "dokopať".

3. Domáce sladké keksy

Vlastnoručne upiecť valentínske sušienky, to je teda osobnejšie ako kúpiť bonboniéru v obchode. A v pohodlí domácej cukrárne pritom nie je nutné kreovať nič extravagantné – jednoduché sušienky v tvare srdiečka s ružovou polevou dokonale sprostredkujú posolstvo lásky. Potom ich už len nasypať do peknej sklenenej nádoby dozdobenej stuhou a sladký valentínsky darček je hotový!

4. Povedzte to (audio-)knihou

Kto rád číta, ten si knihu ako darček užije pri každej príležitosti. Prípadne môžete podarovať poukážku do kníhkupectva, kde potom zájdete a spolu sa vnoríte do sveta kníh. Ak podarujete predplatné na audioknihu, knihu si tak budete môcť vypočuť aj spoločne.

5. DIY-Kalendár randenia

Dobré vzťahy prosperujú vďaka zážitkom a rozmanitosti. V každodennom živote sa však romantika zo vzťahov často vytráca a niekdajšia klasika v podobe nočných rande akosi upadajú do zabudnutia. S DIY rande-kalendárom sa to však stať nemôže – tu sa totiž každé úžasné rande poctivo naplánuje na každý jeden mesiac v roku.

6. Raňajky do postele

Neprekonateľná klasika – raňajky do postele kričia starostlivosťou a láskou. Ak máte ešte silnejšiu motiváciu, môžete prekvapiť večerou, napríklad trojchodovým menu. Vyskúšajte nové recepty, alebo uvarte to, čo spoločne milujete.

7. Vyskladajte playlist

Pamätáte si ešte na časy, keď ste pre svoju lásku nahrávali obľúbené pesničky na kazetu? Čo tak vytvoriť playlist so všetkými skladbami, ktoré niečo znamenajú pre váš vzťah? Samozrejme, hudba sa následne púšťa v obývačke, aby ste mohli spoločne odštartovať poriadnu tanečnú párty...

8. Vzájomná masáž

O romantickú náladu sa postará tento valentínsky darček: príjemná partnerská masáž.

9. Darujte pokoj a relax

Pripravte relaxačný večer vo vlastnom domácom spa, vo voňavej vani s tlmeným svetlom, upokojujúcou hudbou a voňavou penou.

10. Čas splnených prianí

O tomto darčeku rozhodne až obdarovaná osoba. Vy rozhodnete len o časovom limite, všetko ostatné je mimo vašej réžie. Darčekom sľubujete, že sa podujmete na každom prianí. Tak čo, idete do toho?

Bez ohľadu na to, pre ktoré valentínske prekvapenie sa rozhodnete – pridajte k darčeku aj niečo osobné, len a len od vás, krátky list alebo vlastnoručne vyrobenú kartičku.