Active Beauty
Telové mlieko alebo telové maslo? Najlepšie tipy!

Dobre namazané!

Telové mlieko alebo telové maslo? Najlepšie tipy!

Pokožka je napätá, začervenaná a svrbí. Čo teraz potrebuje, je vlhkosť. Zdá sa, že bohaté telové maslo je to pravé. Alebo by sme namiesto toho mali použiť telové mlieko? Takto sa rozhodneme správne.
Sčervenanie, odlupovanie a pocit napätia: pokožka vyzerá unavene a stratila svoj prirodzený lesk. Suchá pokožka môže mať rôzne dôvody: „S pribúdajúcim starnutím pokožky produkcia kožného tuku, elastínu a hyalurónu klesá“, hovorí viedenská dermatologička Barbara Franz. „Ak je pokožka obzvlášť suchá v zime, je to väčšinou spôsobené tým, že v pokožke sa v dôsledku vzájomného vplyvu medzi klesajúcimi vonkajšími teplotami a suchým vykurovacím vzduchom v interiéri pomieša rovnováha tuku a vody“.

To, čo teraz pomôže, je bohaté nanesenie telového mlieka alebo telového masla ako aj relaxačné beauty rituály, ktoré dodávajú našej pokožke vlhkosť. Ale čo je teraz lepšie? Telové mlieko alebo telové maslo?


Všetko, čo potrebujeme vedieť o telovom mlieku

Rozdiel medzi telovým mliekom a telovým maslom

Oba sú krémové, väčšinou biele alebo žltkasté a výživné. Citeľný rozdiel medzi telovým mliekom a telovým maslom spočíva v ich zložení: telové maslo je zložené z tukov, olejov a vosku; ako základ sa zvyčajne používa kakaové a bambucké maslo.
Mimochodom, telové maslo si môžete vyrobiť aj sami.
 
Tým sa odlišuje telové maslo od telových mliek v tom, že neobsahuje žiadnu vodu. Medzitým však existuje aj takzvané „krémové telové maslo“, ktoré je obohatené o malé množstvo vody, aby bolo lepšie roztierateľné. Napriek tomu je vždy nižšie ako pri telovom mlieku.
 
Telové maslo a bohaté telové mlieko sú dôležitými výrobkami starostlivosti o suchú pokožku. Ak je pokožka suchá, podráždená alebo šupinatá, je správny výber telové maslo. V menej citlivých fázach dodá potrebnú hydratáciu naopak bohaté telové mlieko.
 

Telové mlieko sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva film

Každý pozná ranné ponáhľanie. Budík zvoní; teraz nič iné ako rýchlo pod sprchu, potom nakrémovať a počkať. Na čo? Kým sa telové maslo úplne nevstrebe a vy sa môžete obliecť. S telovým mliekom nemusíte čakať, pretože sa absorbuje do pokožky maximálne po jednej až dvoch minútach.

 

Telové mlieko vyvíja svoj celkový účinok na vlhkú pokožku
Po sprche alebo kúpeli pokožku osušte a naneste telové mlieko priamo na vlhkú pokožku. To má dve výhody: 1. Obsiahnutá je aj zvyšková vlhkosť na pokožke. 2. Ošetrujúce látky môžu preniknúť hlboko do pórov, ktoré sú ešte otvorené, a tak pôsobia oveľa lepšie. Tip: telové maslo tiež naneste priamo na vlhkú pokožku.


Telové mlieko sa ľahko rozotiera

Telové mlieka sú obzvlášť jemné vo svojej štruktúre, a preto sa veľmi ľahko nanášajú na telo. Veľmi obľúbené u mužov: krémy s gélovou konzistenciou, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a nezanechávajú žiadne zvyšky.


Telové mlieko má chladivý účinok

Vďaka odparovaniu vysokého obsahu vody zanechávajú telové mlieka na pokožke chladivý pocit. Prísady ako mäta alebo aloe vera zosilňujú účinok a sú ideálne najmä v lete.


Prísady sa môžu líšiť

Kým hlavnými zložkami telového masla sú väčšinou výťažky z orechov, semien alebo fazule, telové mlieka môžu obsahovať rôzne účinné látky. Prísady ako močovina, kyselina mliečna, glycerín, panthenol a skvalán sú obzvlášť vhodné pre suchú pokožku.