Active Beauty
Look bez make-upu: 9 tipov, ktoré vám vyrazia dych

Sama sebou

Look bez make-upu: 9 tipov, ktoré vám vyrazia dych

Líčenie nás robí nielen príťažlivejšími. Chráni a skrýva jeden alebo viacero pupienkov, veľa bezsenných nocí alebo dokonca zamilovanosť. Je to však možné aj bez neho? Looku bez make-upu hovoríme áno. A tak:

Čoraz viac žien sa ukazuje bez akejkoľvek podkladovej bázy, lícenky, riasenky a rúžu. Look bez make-upu je viac ako len ísť von bez make-upu. Stal sa z neho postoj, ktorého stúpenci rastú a ukazujú, že krása nemá nič spoločné so šikovne aplikovanými farbami z túb a téglikov. Aktuálne je na Instagrame takmer 20 miliónov fotografií s hashtagom #nomakeup.
 
Byť krásna bez make-upu znamená nielen nechať pokožku dýchať, ale aj automaticky nepodľahnúť sociálnym normám. Mimochodom, na vzostupe je tiež no brand trend.
 
Ušetrený čas líčenia môžeme úžasne využiť na to, aby sme pleti dopriali ešte väčšiu starostlivosť. Pretože čím zdravšie pleť vyzerá, tým menej nám chýba make-up.
 

 9 tipov na žiarivú pleť pre look bez make-upu

Každý je najkrajší, keď relaxuje, je šťastný a usmieva sa. Viedenská dermatologička Dr. Lesanka Mickel: „Jas je pre mňa tým špeciálnym vyžarovaním, ktoré pochádza zo zdravej pokožky s dobrým prekrvením.“ A bez make-upu alebo nie - jednoducho sa cítime pohodlnejšie s prirodzene zjednotenou pleťou bez vyrážok.

 
 

Tip 1: Veľa hydratácie pre žiarivú pleť

Prvok vody zásobuje pokožku zvnútra a obdaruje nás žiarivou pleťou. Preto nezačíname deň kávou alebo čajom, ale pohárom teplej vody s citrónovou šťavou. To má stimulovať trávenie a podať prvú dávku vitamínu C. V priebehu dňa sa k nemu pridajú najmenej štyri poháre vody na udržanie metabolizmu pokožky a posilnenie jej ochranných a obranných funkcií. Zároveň sa podporuje krvný obeh a ušetrí sa rozjasňovač a lícenka. Teda, už nikdy viac príliš málo tekutín!
 

Tip 2: Jemné čistenie

Upchaté póry sú spôsobené nadmernou tvorbou kožného mazu a sú príčinou vyrážok. Tu namiesto agresívnej kozmetiky alebo nadmerného čistenia pomáhajú jemné čistiace emulzie. Pri mastnej alebo zmiešanej pleti je pleťová voda na hĺbkové čistenie súčasťou každodenného rituálu a je tiež ideálnou prípravou na následnú starostlivosť. S pravidelnou tvárovou saunou sa nahromadené čiastočky nečistôt, ktoré sú zodpovedné za nečistoty pleti, jednoducho vymyjú.

 
Tip 3: Používajte peeling!

Naša pokožka sa obnovuje každých 28 dní. Za tento čas sa vytvoria nové bunky, ktoré sú premiestnené zo spodných vrstiev pokožky na povrch, kde starnú a nakoniec odpadnú ako šupinky. S vekom a starnutím pokožky sa tento proces spomaľuje a naša pleť potrebuje malý impluz, aby sa rýchlejšie stimulovali procesy obnovy.
 
Pravidelné peelingy pomáhajú odstraňovať odumreté bunky pokožky, stimulujú krvný obeh a poskytujú perfektný predpoklad pre look bez make-upu. Buďte však opatrné: hrubozrnné peelingy môžu pokožku zbytočne dráždiť. Vhodnejšie sú enzymatické peelingy alebo peelingy s ovocnými kyselinami, ktoré podporujú proces prostredníctvom chemických látok.

 
Tip 4: Správna starostlivosť o pleť pre look bez make-upu

Výber produktov starostlivosti, ktoré môžu dodávať našej pokožke vlhkosť a množstvo ďalších účinných látok, je obrovský. Napriek tomu nie je ľahké dosiahnuť optimálnu voľbu pre naše osobné potreby. Obmedziť rozhodovanie na typy pleti ako suchá, mastná, zmiešaná pleť alebo zrelá pleť je často príliš zjednodušené. Koniec koncov, individuálne zdravie a hormóny tiež zohrávajú veľkú úlohu. Je preto vhodné nechať si poradiť od dermatologičky alebo dermatológa. Pretože koža je náš najväčší orgán, o ktorý treba dbať s veľkou starostlivosťou.
 

Tip 5: Slnečné bozky počas noci

Stačí malá kvapka samoopaľovacieho prípravku pridaná do každodennej nočnej starostlivosti a na druhý deň ráno sa prebudíte s vysnívanou pleťou.
 

Tip 6: WOW - mihalnice

Na to, aby ste vyzerali úchvatne a získali husté mihalnice, nepotrebujete nutne ani maskaru. Pre výraznejší vzhľad stačí mihalnice opatrne vytvarovať klieštikmi na mihalnice. Tip na väčšiu trvácnosť: Ak klieštiky vopred opatrne zahrejete sušičom vlasov, mihalnice vydržia vytvarované dlhšie. Jemné mihalnice pravidelne ošetrujte sérom na mihalnice.
 

Tip 7: Zažiarte ešte viac

Na zdravú a sviežu pleť potrebujete len trochu mastného krému. Jednoducho rozotrite na lícne kosti, chrbát nosa a pod obočie. Vďaka zrkadlovému účinku krému sa dopadajúce denné svetlo odráža a pleť žiari.
 

Tip 8: Sviežosť a starostlivosť

Termálne spreje sú dokonalou tajnou zbraňou pre vysnívanú pleť bez make-upu. Vracajú pokožke vlhkosť, ktorú počas dňa stráca prirodzeným odparovaním. Nepretržitá hydratácia udržuje pokožku vyživenú, vláčnu a vitálnu. Dodatočné ošetrujúce látky tiež poskytujú starostlivosť navyše.
 

Tip 9: Vďaka týmto profesionálnym trikom bude pleť ešte žiarivejšia

Nemusí to byť vždy podkladová báza. Tónovací denný krém dodáva pokožke vlhkosť a postará sa o zjednotenú pleť.
  1. Drobné začervenania a nerovnosti je možné prekryť korektorom.
  2. Vďaka transparentnému gélu na obočie získa obočie pekný objem.
  3. Bronzer, ktorý sa štetcom nanáša na chrbát nosa a pozdĺž línie brady, opticky vytvára výraznejšie kontúry.
  4. Trochu rozjasňovača na lícach zvýrazní lesk.
  5. Maskara? Áno, s hrebeňovou kefkou! Táto pomôcka mihalnice oddelí a predĺži bez toho, aby vyzerali nalíčené. Hnedé tóny pritom pôsobia ešte prirodzenejšie.
  6. Nude rúž zvýrazní vašu vlastnú farbu pier, štipka lesku na pery im dodá lesk.